امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11249
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۲
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، همایش علمی «شهید صیاد الگوی ماندگار» با هدف تجلیل از مقام و منزلت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، همایش علمی «شهید صیاد الگوی ماندگار» با هدف تجلیل از مقام و منزلت شهید صیادشیرازی در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) با حضور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان ارتش برگزار شد.

شناخت ابعاد شخصیتی و دینی آن شهید والامقام و بیان برخی از عوامل موفقیت های وی برای نسل جوان به ویژه نظامیان از دیگر اهداف برگزاری این همایش بود.

این همایش که در محور های شهید صیاد شیرازی – روحانیت و اخلاص، شهید صیاد شیرازی - ولایت مداری و بصیرت، شهید صیاد شیرازی - فرماندهی، مدیریت و شجاعت، شهید صیاد شیرازی - بسیج و وحدت نیروهای مسلح، شهید صیاد شیرازی - دفاع مقدس - اندیشه های نظامی و روحیه جهادی، شهید صیاد شیرازی - دانشگاه، تربیت و معلم، شهید صیاد شیرازی - مبارزات سیاسی- انقلاب و جریان نفاق، شهید صیاد شیرازی - شهدا، ایثارگران و فرهنگ شهادت، شهید صیاد شیرازی - جوانان و خانواده و شهید صیاد شیرازی – نوآوری - ابتکار و خلاقیت برگزار شد؛ از مجموع 162مقاله ارسالی 138 مقاله توسط کمیته علمی همایش قابل ارزیابی تشخیص داده شد و در 3 مرحله مورد ارزیابی قرار گرفت که در نهایت 9 مقاله حائز رتبه برتر شدند.

همچنین باتشخیص کمیته علمی همایش، چکیده تعداد 46 مقاله در قالب بسته فرهنگی به شرکت کنندگان اهداء شد.

امیر ناصر آراسته جانشین گروه مشاوران فرمانده معظم کل قوا در این همایش با اشاره به خصوصیات این شهید بزرگوار گفت: شهید صیاد بسیار زیرک و باهوش بود، اما این خصلت موجب نمی‌شد تا وی در امور نظامی از دیگران مشورت نگیرد.

وی با بیان اینکه شهید صیاد قلبی مومن و مغزی متفکر داشت و برای قوی نگه داشتن بدن خود تلاش می‌کرد، اظهار داشت: این شهید والامقام اجرای اوامر امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب(امام خامنه‌ای) را بر خود فرض می دانست.

آراسته تاکید کرد: انس با قرآن دیگر ویژگی شخصیت شهید صیاد بود که موجب می شد وجودش تماما تسلیم امر خدا باشد.

رئیس هیات معارف جنگ شهید صیاد شیرازی، گفت: صیاد شخصیتی مأنوس با قرآن، عامل به رساله عملیه، متخلق به اخلاق اسلامی و عامل به هر چه می دانست بود.

جانشین گروه مشاوران فرمانده معظم کل قوا یکی دیگر از خصوصیات شهید صیاد شیرازی را استفاده از کوچکترین موقعیت ها برای ساختن موفقیت های بزرگ عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی کاری به ایشان واگذار می شد، آن را در نهایت کمال انجام می‌داد و خودش را برای موقعیت‌های بالاتر و کمال بیشتر آماده می‌کرد.

آراسته کلان نگری و در عین حال دقت در جزئیات و آموزش دادن به نفرات تحت فرماندهی خود، با تواضع و فروتنی را دیگر خصوصیت این شهید عنوان و تصریح کرد: تدین شهید صیاد، او را از تخصص باز نمی‌داشت و عملش، او را به تکبر وانمی‌داشت و تشرع او را از دقت در کارها دور نمی کرد.

همرزم شهید صیاد شیرازی همچنین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از  خصوصیات شهید صیاد شیرازی که باعث موفقیت او می گردید، عمل به اندوخته هایش بود و بر این اساس با یقین قلبی و دلیل عقلی رفتار می‌کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها