امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112492
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از دبیرخانه سومین کنگره نخبگان روستا و عشایر کشور، حسن رحیم‌پور ازغدی در کنگره نخبگان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از دبیرخانه سومین کنگره نخبگان روستا و عشایر کشور، حسن رحیم‌پور ازغدی در کنگره نخبگان روستا و عشایر کشور در مشهد اظهار داشت: الگوی زن و مرد مسلمان و خانواده دینی نه الگویی کاملا ثابت و نه کاملا متغیر است، بلکه الگویی است که شامل ارزش‌های ثابت و تفاوت‌های وظیفه و حق زن و مرد در خانواده است.

وی افزود: تبیین ابعاد زندگی اسلامی و ترویج آن در بین خانواده‌ها رسالت اصلی فعالان فرهنگی است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه اگر زن و مرد با رعایت حق و حقوق یکدیگر رفتار کنند با هیچ مشکلی روبه‌رو نمی‌شوند، گفت: خانواده‌ای با نشاط است که در آن حقوق و کرامت همه افراد رعایت می‌شود و فرصت رشد را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه مشکل اصلی فروپاشی خانواده و طلاق در جامعه اقتصاد نیست بلکه نبود تشخیص جایگاه زن و مرد در خانه سبب افزایش طلاق می‌شود، تصریح کرد: سبک و روش‌های مختلف زندگی اسلامی وجود دارد که همه بر اساس یک الگوی اصلی و ثابت تعریف می‌شوند و آن الگوی اسلامی قرآنی است.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: مدیران و اعضای فرهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید با الگودهی صحیح به جوانان و نوجوانان وضعیت جامعه را عوض کنند و فضای آرامش و امنیت را در خانه‌ها بوجود آورند.

رحیم‌پور ازغدی افزود: الگوی خانواده دینی سیره اهل بیت(ع) است و در فرهنگ اسلامی خانواده تنها مقدمه تعالی و تکامل یکی از اعضا نیست، بلکه بستر رشد انسانی هر سه ضلع خانواده پدر، مادر و فرزند است.

وی با بیان اینکه زن رکن بقای خانواده است، گفت: وابستگی فرزند به مادر بیش از پدر است و به طور معمول با نبود مادر خانواده متلاشی می‌شود اما با نبود پدر هر چند خانواده ضربه اقتصادی، امنیتی و عاطفی می‌بیند، اما امکان بقای آن بیشتر است.
انتهای پیام/70005/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها