امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11250
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۲
تعداد بازدید: 149
مجتبی باستان مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یکی از وظایف بسیج ...

مجتبی باستان مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یکی از وظایف بسیج دانشجویی را نقد و روشنگری اعلام کرد و گفت: یکی از وظایف بسیج دانشجویی نقد و روشنگری است تا جامعه بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد.

به گفته وی برگزاری نشست‌های سیاسی، فرهنگی در دانشگاه‌ها باعث می‌شود افراد، آگاهی نسبی به جریانات سیاسی جامعه پیدا کنند.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران کرسی‌های آزاداندیشی را یکی دیگر از برنامه‌های بسیج دانشجویی اعلام کرد و گفت: کرسی‌های آزاداندیشی هنوز به موفقیت زیادی نرسیده است، چرا که فضای نو و جدیدی دارد و دانشجویان آشنایی کاملی در این زمینه ندارند.

وی افزود: در فضای سایبری و مجازی فعالیت‌های خوبی را داشته‌ایم. نشریات و مجلات نیز در تبیین ویژگی‌ها کارآمد هستند.

باستان با انتقاد از عملکرد برخی از تشکل‌های دانشجویی،‌ گفت: بعضی از تشکل‌های دانشجویی نقش خودشان را بخوبی ایفا نمی‌کنند. باید آسیب شناسی شود که چرا به موقع و به مقدار عمل نمی‌کنند. بعضی تشکل‌ها درگیر مسائل جزئی شده‌اند و به مصادیق ورود پیدا می‌کنند. درحالیکه باید تهدیدات داخلی و خارجی را بررسی کنند و تحلیل ارائه دهند، چراکه ورود به مصادیق انحراف است و جزئی نگری باعث درگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در تشکل‌های دانشجویی مصلحت اندیشی بجای موضع انقلابی وجود دارد، تصریح کرد: این ویژگی باعث می‌شود افراد روحیه انقلابی خودشان را از دست بدهند. تدافعی و موج دومی نیز عمل کردن نقد دیگری بر تشکل‌هاست، متاسفانه تشکل‌های دانشجویی منتظر هستند دشمن بحثی را مطرح کند و در موضع دفاع برآیند درحالیکه تشکل‌های دانشجویی باید دست پر را داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار