امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112511
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اخیراً پیامی در شبکه‌های مجازی و اجتماعی با این مضمون دست به دست می‌شود: «به گزارش

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اخیراً پیامی در شبکه‌های مجازی و اجتماعی با این مضمون دست به دست می‌شود: «به گزارش خبرگزاری حوزه، به پیشنهاد آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی و تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی، از این پس 15 ذی الحجه، روز تولد امام دهم شیعیان، امام علی النقی به عنوان روز پسر تعیین گردید و از سال 1394 در تقویم رسمی کشور به ثبت خواهد رسید.» و در پی این پیام، نوجوانان و جوانان فرا رسیدن این روز را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

جدای از اینکه هنوز تا رسیدن پانزدهم ذی‌الحجه (19مهر) بیش از سه هفته باقی مانده است، چنین مطلبی نه در خبرگزاری حوزه، نه در پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم شیرازی و نه در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی (لینک) به چشم نمی‌‌خورد.

با کمی جست‌وجو در فضای مجازی، ریشه این موضوع به اواخر بهار امسال باز می‌گردد که عده‌ای با ایجاد «کمپین ثبت روز پسر در تقویم» این خواسته را مطرح کرده و تأکید داشتند: روز مادر، روز پدر و روز دختر در تقویم وجود دارد اما روز پسر در تقویم ثبت نشده است. البته به نظر می‌رسد مراد از نامگذاری میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) به روز جوان، همان روز پسران باشد.

گذشته از این بحث، نتایج دیگر جست‌وجو در فضای مجازی این نکته را پررنگ می‌کند که پخش چنین شایعه‌ای (نامگذاری روز میلاد امام علی‌النقی به روز پسر) در سایت‌های معاند جمهوری اسلامی و مخالف اسلام نمود بیشتری دارد و اکثر این سایت‌های مجهول‌الهویه، با طرح این موضوع سعی در هجمه به ساحت مقدس امام هادی النقی(ع) را دارند.

شاید بد نباشد دفعه بعدی که چنین پیام‌هایی را از طریق پیامک، وایبر، واتس‌اپ، تانگو، لاین و ... دریافت کردیم، قبل از فوروارد کردن آن کمی بیاندیشیم و صحت و سقم آن را جویا شویم.
 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها