امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11255
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، صبح امروز آیین پایانی دومین دوره آموزشی مربیان کشورهای اسلامی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، صبح امروز آیین پایانی دومین دوره آموزشی مربیان کشورهای اسلامی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با حضور مسئولان داخلی و نیز برخی سفرای کشورهای همسایه برگزار شد.

در این مراسم اسدالله عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز کار با پدیده جهانی‌شدن، ارتقاء فناوری و مهاجرت روبه‌رو است اظهار داشت: نیروی انسانی، نوسانات بازار کار و شیوه‌های جدید مدیریت از پدیده‌های کنونی جهان است.

وی یکی از مؤثرترین مباحث مربوط به بازار کار و بستر توسعه را آموزش‌های مهارتی دانست و عنوان کرد: تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار توسط آموزش فنی و حرفه‌ای و توأم کردن آموزش و مهارت از جمله رویکردهای این وزارتخانه است.

عباسی با اشاره به رویکرد کشور نسبت به توسعه برنامه‌های آموزشی و مهارتی تصریح کرد: در حال حاضر ارتقاء سطح آموزش‌های مهارتی و نیز آموزش کارگران در بازار کار در دستور کار قرار دارد.

وی بیان داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های زیاد در عرصه بین‌المللی دارد و نیز سازمان فنی و حرفه‌ای نقش مؤثری در ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی دارد.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از اولویت‌های کشور و وزارتخانه، ارتقاء سطح روابط و مشارکت با کشورهای همسایه و اسلامی است.

وی ادامه داد: آرمان ما توسعه کشورهای همسایه و نیز ارتقاء سطح مهارت‌های این کشورها است.

همچنین در این مراسم علی توکلی گلپایگانی رئیس مرکز تربیت مربی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه سازمان با توجه به پتانسیل و ظرفیت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری توانسته جایگاه مطلوبی در میان کشورهای اسلامی و خاورمیانه کسب کند اظهار داشت: ارتقاء تعاملات در سطح بین‌الملل و حضور مؤثر، یکی از رویکردهایی است که دنبال می‌شود و اکنون مرکز تربیت مربی به یک مرکز آموزشی بین‌المللی در حال تبدیل شدن است.

وی افزود: پنجمین دوره ارتقاء مهارت مربیان افغانستان که با همکاری دفتر آژانس همکاری‌های ژاپن (جایکا) انجام شده است، 20 نفر از مدیران و کارشناسان این کشور حضور داشتند که در رشته‌های برق الکترونیک، کامپیوتر گرایش سخت‌افزار و علوم تربیتی بوده است.

به گفته توکلی همچنین در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده بین وزارت کار ایران و عراق در جهت تبادل تجربیات و آموزش‌های نوین کار، دومین دوره ارتقاء مهارت مربیان این کشور به پایان رسیده و در مجموع در این دوره به یک نفر در رشته‌های فرز و تراش CNC، صنایع ساختمان، صنایع چوب و تأسیسات برگزار شده است و همچنین در کنار آن مرکز تربیت مربی جهت بهره‌برداری بیشتر مربیان، بازدید صنایع تخصصی و مراکز تحقیقاتی و سیاحتی را در دستور کار قرار داد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار