امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11257
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 79
علی‌اکبر ولایتی در جریان نشست خبری در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس دولت یازدهم، از سوی ...

علی‌اکبر ولایتی در جریان نشست خبری در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس دولت یازدهم، از سوی مردم با ارسال لایحه‌ای به مجلس، اجازه تملک کامل مسکن مهر 99 ساله را احراز و به مردم واگذار خواهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه مردم نباید درباره اجاره 99 ساله زمین‌های مسکن مهر نگرانی داشته باشند، گفت: در حال حاضر مردم صاحب آپارتمان‌های مسکن مهر خود نیستند و به نوعی اجاره‌نشین محسوب می‌شوند.

وزیر اسبق امور خارجه اضافه کرد: درباره نحوه پرداخت پولی که مردم باید بابت مسکن مهر به دولت پرداخت کنند، بازنگری می‌شود، تا این پرداخت‌ها با وسع مردم تنظیم شود.

ولایتی در پاسخ به این پرسش فارس مبنی بر اینکه مسکن مهر 99ساله برای حذف قیمت زمین از مسکن و ارزان‌تر شدن آن برای مصرف‌کنندگان از سوی کارشناسان طراحی شده است، چگونه زمین را به مردم واگذار می‌کنید، گفت: مسکن مهر اغلب در خارج از مراکز جمعیتی و بورس مسکن ساخته شده است و به همین دلیل انتقال مالکیت آن به مردم مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ولایتی تأکید کرد: آنچه که وعده دادم براساس بررسی‌های کارشناسی بوده و بی پشتوانه مطرح نشده است.

وی افزود: علاوه بر این، وقتی مردم مالک این آپارتمان‌ها نباشند، مشکلاتی در فروش یا انتقال یا ارث آن خواهند داشت که با این طرح حل می‌شود.

به گزارش فارس، مسکن مهر 99 ساله که برای حذف قیمت زمین از مسکن طراحی شده است، در بسیاری از کشورهای جهان به صورت اجاره‌ای 99 ساله زمین و با همین هدف اجرا شده است و این اجاره 99 ساله بعد از 99 سال دوباره تمدید می‌شود. مردم مالک عین(آپارتمان) و مستاجر زمین هستند و می‌توانند عین ملک یعنی آپارتمان خود را بعد از اتمام کار بفروشند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار