امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11260
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» صبح امروز جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی و نیز وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» صبح امروز جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی و نیز وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور رسیدگی به موضوع افزایش حق مسکن و خواروبار برگزار شد.

در روزهای گذشته تشکل‌ها و مسئولان کارگری در اظهارات و پیشنهادات خود از افزایش قابل توجه این دو موضوع به منظور ارتقا سطح معیشت و خرید کارگران سخن گفته و تلاش کردند که دولت و کارفرمایان نیز با این موضوع موافقت کنند.

اسدالله  عباسی رئیس شورای عالی کار در این باره به فارس می‌گوید: در حال حاضر جلسه با حضور شرکا ادامه دارد و نظر دولت این است که در بحث مسکن و خواروبار افزایش داشته باشد.

همچنین محمد احمدی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با فارس از بی‌نتیجه بودن مذاکرات با دیگر شرکا تا این لحظه خبر می‌دهد.

وی می‌افزاید: تاکنون هیچ تصمیمی در این‌باره گرفته نشده است و معلوم نیست جلسه بعدی چه زمانی باشد.

این اظهارات در حالی مطرح است که طرف مقابل کارگران، مخالف با هرگونه افزایش هزینه و حق مسکن و خواروبار هستند.

نجفی سهی نماینده کارفرمایان معتقد است: تولید تحمل هیچ‌گونه هزینه جدید را ندارد و کارفرمایان و تولید کنندگان به شدت با این موضوع مخالف هستند.

به گزارش فارس وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن تایید این موضوع عنوان می‌کند: تاکنون کارفرمایان انعطاف و موافقتی برای افزایش حق مسکن و خواروبار نشان نداده‌اند.

عباسی می‌افزاید: انتظار کارگران نیز این است که این دو مقوله 100 درصد افزایش یابد.

برخی نمایندگان شورای عالی کار معتقدند احتمالا جلسه شورا برای رسیدن به تفاهم تا عصر نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش فارس، وزیر تعاون کار و رفاه اظهار داشته در صورتی که در جلسه امروز توافقی حاصل نشود هفته آینده این موضوع پیگیری خواهد شد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها