امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112608
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 27
«اسامه برهان»، نویسنده و پژوهشگر سوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: طبیعی است، عربستان سعودی از اراضی ...

«اسامه برهان»، نویسنده و پژوهشگر سوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: طبیعی است، عربستان سعودی از اراضی خود به عنوان پایگاه‌هایی برای آموزش عناصر مسلح سوری استفاده کند و آنها را تحت عنوان گروه‌های مسلح میانه‌رو بار دیگر راهی سوریه کند و این جدای از گرد آوردن جنایتکاران سعودی در مرزهای مشترک خود با اردن است تا زمینه ورود آنها به سوریه را فراهم کند، جنایتکارانی که به نام انقلاب و آزادی فجیع‌ترین جنایات را علیه مردم سوریه تاکنون مرتکب شده‌اند.

برهان تاکید کرد که عربستان سعودی که منادی اسلام است، در واقع خواسته‌ها و اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی و دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس را در خاورمیانه پیاده می‌کند که در فراهم کردن زمینه نابودی مقاومت در منطقه و هموار کردن راه آمریکا برای اشغال خاورمیانه نمود پیدا می‌کند و نمونه بارز این امر در سال 2003 و با اشغال عراق به خوبی قابل ملاحظه بود.

این نویسنده سوری افزود: عربستان و قطر امروز نقش بسیار ناپاکی را در منطقه ایفا می‌کنند، آنها جنایتکارانی را که در زندان‌‌ها بسر می‌برند و امنیت کشورهایشان را تهدید می‌کنند، در قالب گروه‌های تروریستی از جمله گروه تروریستی تکفیری «داعش» به سوریه می‌فرستند تا از آنها خلاص شوند و این طرحی است که تاکنون کشته شدن هزاران شهروند سوری را موجب شده است.

برهان افزود: داعش در واقع نیروی مشترک تروریستی میان آمریکا و انگلیس و ترکیه و عربستان و قطر است که پیشاپیش توسط این کشورها تشکیل شد، تا در صورت عدم سرنگونی نظام در سوریه، آن را به عنوان آخرین حربه راهی این کشور کنند.

این پژوهشگر سوری با بیان اینکه خطراتی که سوریه را در مرحله آینده تهدید می‌کند، خاص و ویژه است، گفت: در این مرحله آمریکا تلاش می‌کند، به نام هدف قرار دادن مواضع داعش، خاک سوریه را هدف قرار دهد و به همین دلیل باید در قبال این دروغ آمریکا بسیار هوشیار بود.

برهان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به همین دلیل با این طرح آمریکا مخالفت کرد، گفت: بی‌شک اعتماد و باور مردم سوریه به رهبران و ارتشش بزرگ‌ترین حامی ودفاع از وطنشان به شمار می‌آید و در این میان نمی‌توان از نقش حمایتی کشورهایی مانند ایران و روسیه و چین در مقابله با طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی برای نابودی سوریه به راحتی گذشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها