امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11265
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تصویب طرح حق العمل کاری جایگاه های سی ان جی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تصویب طرح حق العمل کاری جایگاه های سی ان جی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی می توان گفت تاحدی مشکلات جایگاه داران این صنعت که پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها با مشکلاتی مواجه شده بودند برطرف می شود.

باید گفت که عمده ترین مشکل پیش آمده در جایگاه های سوخت سی ان جی ناشی از کمبود نرخ کارمزدی است که به جایگاه داران تخصیص می یابد.

زیرا پس از افزایش نرخ کارمزد جایگاه های سوخت پس از اجرای قانون که از 10 تومان به 40 تومان رسید از سال 89 تاکنون اگرچه شاهد بالارفتن نرخ تورم بودیم ولی این تورم در نرخ کارمزد جایگاه داران دیده نشده است.

طرح حق العمل کاری که مجلس مورد تصویب خود قرار داده است به گونه ای است که اگر به طور مثال قیمت هر متر مکعب گاز سی ان جی تحویلی به مردم را 300 تومان در نظر بگیریم از این مقدار حدود 280 تومان قیمت خالص سوخت است و 20 تومان باقی مانده براساس درجه بندی جایگاه ها و نوع خدماتی است که جایگاه ها به مشتری ارائه می کنند.

مثلا جایگاهی که از کیفیت خوبی برخوردار است قیمت هر متر مکعب سی ان جی را 300 تومان در یافت خواهد کرد و به ترتیب جایگاه های در جه دو و سه نیز کمتر از 300 تومان از مشتریان خود دریافت خواهند کرد.

این روش هم اکنون در اکثر کشورهای پیشرفته و صاحب صنعت سی ان جی انجام می شود که موجب خواهد شد تا جایگاه های درجه 2 و 3 برای آنکه به بالاترین حق العمل برسند کیفیت جایگاه های خود را ارتقا دهند و از طرفی این موضوع موجب افزایش رقابت خواهد شد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها