امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11269
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از آی تی پرو، وی حفره ای را در این سیستم عامل شناسایی کرده که به هکرها امکان می دهد کنترل رایانه های افراد قربانی را در اختیار ...

به گزارش فارس به نقل از آی تی پرو، وی حفره ای را در این سیستم عامل شناسایی کرده که به هکرها امکان می دهد کنترل رایانه های افراد قربانی را در اختیار بگیرند.

این مهندس گوگل اطلاعات مربوط به این آسیب پذیری را هفته گذشته در یک وب سایت منتشر کرده و پس از آن با برخورد تند و خصمانه مایکروسافت مواجه شد. تاویس اورماندی می گوید آسیب پذیری یاد شده مربوط به درایور کرنل یا هسته اصلی ویندوز به نام Win32k.sys است و هکرها با سوءاستفاده از آن می توانند حملات موسوم به DOS را انجام دهند.

خوشبختانه این حفره از راه دور قابل سوءاستفاده نیست و بنابراین مراجعه کاربران به وب سایت های آلوده به بدافزار استفاده از این مشکل خطری را متوجه آنها نمی کند. به دنبال برخورد تند مایکروسافت با وی ، این مهندس پاسخ داده که وقت آزاد زیادی برای بررسی کدهای برنامه نویسی احمقانه مایکروسافت ندارد و حال به دنبال یافتن راه هایی برای جلوگیری از سوءاستفاده از مشکل یاد شده است.

این مشکل در نسخه های وصله شده ویندوز 7 و همین طور ویندوز 8 شناسایی شده و ممکن است در دیگر نسخه های ویندوز هم وجود داشته باشد. اورماندی از اینکه مایکروسافت با محققان امنیتی با احترام برخورد نمی کند گله کرده و گفته کار کردن با مایکروسافت در این زمینه مشکل است.

وی به همکارانش توصیه کرده با اسم مستعار با مایکروسافت مذاکره کنند.

مایکروسافت در واکنش به این مساله گفته که در حال بررسی موضوع است و تاکنون خبری در مورد سوءاستفاده از آسیب‌پذیری یاد شده دریافت نکرده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار