امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112712
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات ارشد غربی روز پنج‌شنبه به خبرگزاری رویترز گفته است که در توافق نهایی هسته‌ای با ایران، تهران

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات ارشد غربی روز پنج‌شنبه به خبرگزاری رویترز گفته است که در توافق نهایی هسته‌ای با ایران، تهران احتمال متعهد خواهد شد که ظرف یک تا دو سال تعهدات خود به آژانس را اجرایی کند.
ایران و گروه 1+5 از روز جمعه در حالی دور تازه مذاکرات هسته‌ای را در شهر نیویورک آغاز می‌کنند، که مقامات آمریکا و اروپا امروز در اقدامی هماهنگ به ایران توصیه کرده‌اند همکاری بیشتری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته باشد.
به نوشته رویترز، با وجود آنکه دستیابی به توافق کامل با آژانس انرژی اتمی تا پایان موعد پایان مذاکرات هسته‌ای در 24 نوامبر (3 آذر) غیرممکن به نظر می‌رسد، اما احتمالا در توافق نهایی میان ایران و 1+5 لغو برخی از تحریم‌ها به پایان تحقیقات آژانس منوط می‌شود.
یک دیپلمات غربی در این رابطه می‌گوید: «توافق نهایی شامل مکانیزمی در مورد این همکاری خواهد بود، به این معنا که ایران باید ظرف یک تا دو سال تعهدات خود را اجرایی کند.»
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها