امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112768
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، وزارت دفاع برزیل از به تصویب رسیدن طرح توافقنامه تقویت همکاری‌های منطقه‌ای در برابر وقوع بلایای ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، وزارت دفاع برزیل از به تصویب رسیدن طرح توافقنامه تقویت همکاری‌های منطقه‌ای در برابر وقوع بلایای طبیعی از سوی شورای دفاعی آمریکای جنوبی سازمان «اوناسور» خبر داد.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: این طرح به کشورهای عضو اتحادیه ملت‌های آمریکای جنوبی (اوناسور)  اجازه می‌دهد تا با دستیابی به یک پایگاه داده اطلاعات آنلاین، اطلاعات مربوط به میزان توانایی کشورهای همسایه برای انجام واکنش اضطراری در برابر وقوع بلایای طبیعی را کسب کنند.

نسبت به میزان شدت بلایای طبیعی رخ داده کشور تحت تأثیر این واقعه می‌تواند از کشورهای همسایه درخواست کمک کند.

سازمان «اوناسور» بر این باور است که با گردآوری و در دست داشتن فهرستی از اموال منطقه‌ای موجود، در هنگام وقوع بلایای طبیعی زندگی انسان‌های بیشتری نجات داده می‌شود.

این توافقنامه همچنین پروتکل همکاری‌های استانداردی را که شامل یک سری از آموزش‌های نجات در صورت بروز بلایای طبیعی می‌باشد طرح ریزی کرده است.

این توافقنامه راه را برای تصویب طرح‌های همکاری منطقه‌ای در مورد حوادثی مانند زلزله، بهمن و سونامی در نشست‌های بعدی سازمان اوناسور هموار می‌سازد.

به گزارش فارس، بنابر اعلام کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب (سپال) بلایای طبیعی یک تهدید جدی برای افرادی است که در کشورهای آمریکای لاتین زندگی می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط سازمان سپال در سال 2012، خسارات و میزان ضرر و زیان حاصل از وقوع 90 بلای طبیعی در منطقه آمریکای لاتین از سال 1972 بالغ بر 213 میلیارد دلار برآورد شده است.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها