امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11281
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 126
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» طبق اعلام روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی از  این سایت که امروز‌ توسط ‌افتتاح شد برای ردگیری توفان‌های جوی و ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» طبق اعلام روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی از  این سایت که امروز‌ توسط ‌افتتاح شد برای ردگیری توفان‌های جوی و بارش‌ها استفاده می‌شود.

‌سازمان هواشناسی برای تهیه اطلاعات کامل و به موقع از وضعیت جوی حاکم در کشور اقدام به ایجاد شبکه ملی رادارهای هواشناسی کرده است تا جایی که  هر رادار هواشناسی قابلیت تولید و استخراج حدود 40 محصول متفاوت هواشناسی را دارد.

‌ارایه پیش‌بینی‌های کوتاه و بلند مدت، اخطاریه‌ها و هشدارهای جوی به مردم و متولیان امور حمل و نقل، کشاورزی، منابع آب، محیط زیست، بلایای طبیعی و بخش‌های طبیعی از جمله کارکردهای رادارهای هواشناسی است که نخستین آنها در سال 1383 در استان خوزستان راه اندازی شد و امروز نیز ششمین سایت راداری در استان بوشهر به بهره‌برداری رسید.

‌سایت راداری بوشهر علاوه بر دکل نصب رادار و سازه‌های مخابراتی و اداری شامل سیستم‌های حفاظتی و نیز سیستم‌های ارتباطی قابل اطمینان و پرسرعت برای انتقال تصاویر و داده ها است که در زمینی به مساحت یک هکتار و با ارتفاع بتنی 30 متر و با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال ساخته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار