امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112829
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 68
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان تلاش می‌کنند تا عینکی طراحی کنند که با ترکیب فناوری فراصوت، حس‌گرهای صوتی و

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان تلاش می‌کنند تا عینکی طراحی کنند که با ترکیب فناوری فراصوت، حس‌گرهای صوتی و راهنماهای موقعیت یاب موانع را تشخیص دهد و با استفاده از صدا، کاربر را از وجود آنها آگاه سازد.
بر پایه گزارش شبکه خبری یورونیوز،محققان پیش از این نیز عینک‌های هوشمند مشابهی را ارائه کرده‌اند، ولی نکته‌ای که سبب تمایز این نمونه مکزیکی می‌شود، استفاده از فناوری فراصوتی و در نتیجه قابلیت تشخیص موانع شفاف است.
«آلفونسو روخاس دومینگز»، یکی از محققان این پروژه گفت: پروژه موسوم به «راهنمای هوشمند» در پی تولید عینکی هوشمند است که بتواند افراد با مشکل بینایی را در زندگی روزانه اموری چون شناسایی مدارک، بلیت‌ها و رنگ‌ها یاری برساند.
همچنین آن بتواند در حرکت کردن، شناسایی موانع و انتخاب جهت درست با استفاده از جهت یاب، حسگرهای فراصوتی و 2 دوربین، فرد را تا رسیدن به مقصد هدایت کند.
در کنار تبادل اشعه‌های فرا صوت با محیط اطراف، این فناوری توانایی تشخیص رنگ‌ها و نوشته‌های مختلف بر سطوح متفاوت را دارا است و مثلا قادر است اسکناس‌ها و یا تابلوهای هشدار متفاوت را از هم باز بشناسد.
محققان تلاش می‌کنند تا این وسیله با قیمتی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو روانه بازار شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها