امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112835
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مسعود سلطانی فر طی این نامه ها اجرای هرگونه طرح توسعه و عمرانی در بافت تاریخی را منوط به ...

به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مسعود سلطانی فر طی این نامه ها اجرای هرگونه طرح توسعه و عمرانی در بافت تاریخی را منوط به اخذ مجوز از مراجع قانونی نظیر سازمان میراث فرهنگی، شورای­ عالی معماری و شهرسازی و داشتن طرح مصوب دانست.

بر اساس این گزارش معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مکاتبه با دفتر مقام معظم رهبری، وزیر کشور، دادستان کل کشور، استاندار فارس و تولیت آستان حرم احمدبن موسی(ع) آورده است: حسب اطلاعات واصله و بازدید کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از بافت تاریخی اطراف مجموعه شاهچراغ، متأسفانه بخشی از بافت ارزشمند تاریخی جهت الحاق به طرح بین­ الحرمین تخریب شده است.

سلطانی‌فر تصریح کرده است: این سازمان حسب وظایف قانونی خود موضوع را از طریق مرجع قانونی در دست پیگیری دارد.

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم صدور دستور توقف آنی این عملیات به منظور جلوگیری از تخریب عناصر ارزشمند موجود در بافت تاریخی یادآور شده است: بدیهی است اجرای هرگونه طرح توسعه و عمرانی در بافت تاریخی پس از اخذ مجوز از مراجع قانونی نظیر سازمان میراث فرهنگی، شورای ­عالی معماری و شهرسازی و داشتن طرح مصوب امکان­پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها