امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112843
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، رضا رزاقی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افتتاح این کلینیک هفت پزشک متخصص ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، رضا رزاقی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افتتاح این کلینیک هفت پزشک متخصص دندانپزشکی خدمات تخصصی درمانی را به شهروندان کاشانی ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فراهم شدن این زیرساخت به واسطه تأسیس دانشکده دندانپزشکی از سال گذشته در دانشگاه فراهم شده است افزود: با افتتاح کلینیک تخصصی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان بیماران این شهرستان برای انجام کارهای درمانی تخصصی و رفتن به مراکز تهران، قم و اصفهان و صرف هزینه رفت و آمد بی‌نیاز می‌شوند.

به گفته وی، حضور هفت پزشک متخصص دندانپزشکی نقش مؤثری در ارتقای سطح درمان شهروندان به صورت تخصصی در این حوزه دارد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: این دانشگاه از معدود دانشگاه‌های سطح کشور است که در مرکز استان نیست و از امتیاز تأسیس دانشکده دندانپزشکی برخوردار شده است.

رزاقی با اشاره به اینکه فعالیت‌های دانشکده دندان پزشکی طی دو سال اول تئوری است بیان کرد: دانشکده دندان پزشکی این دانشگاه با پذیرش 36 دانشجو فعالیت خود را از سال گذشته آغاز کرد.

وی صدور مجوز تأسیس این دانشکده در زمان صدارت خانم دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت و درمان وقت را یادآور شد و گفت: این دانشکده برای راه‌اندازی اولیه حدود 20 میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که مشارکت هر چه بهتر و بیشتر خیرین سلامت به ویژه نیکوکاران کاشانی را می‌طلبد.

به گفته وی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان با پنج دانشکده پزشکی، پرستاری، بهداشت، پیراپزشکی، دندانپزشکی و شعبه پردیس(بین‌الملل)، با 177 نفر عضو هیئت علمی خدمات آموزشی، پژوهشی، تشخیصی، بهداشتی و درمانی و بالینی را به شهروندان کاشانی ارائه می‌کند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تأکید بر اینکه معاون آموزشی دانشگاه عهده‌دار تأمین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه است افزود: این رسالت از طریق آموزش و نشر علم، تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی با استفاده از منابع و فناوری نوین متناسب با فرهنگ جامعه در چارچوب سیاست‌های ملی در سطح منطقه و کشور انجام می‌شود.

رزاقی افزود: این معاونت در راستای تحقق اهداف و ارتقای مستمر کیفیت خدمات خود، در مقابل آحاد جامعه، مدیران ارشد دولتی مرتبط پاسخگو و مصمم است طی دهه نود با توجه به نیازهای روز جامعه برترین نظام ارائه خدمات آموزشی را در سطح کشور داشته باشد تا با ایجاد محیطی صمیمی و رضایت‌بخش توسط مدیران، اعضای هیئت علمی و کارکنان، خدمت‌گیرندگان بالاترین سطح خرسندی را به منصه ظهور برساند.

وی در پایان با تشریح جزئیات آمار و اطلاعات دانشکده‌ها اعم از میزان دانشجو و اعضای هیئت علمی افزود: دانشگاه علوم پزشکی کاشان با 41 گروه آموزشی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دستیار تخصصی، دکترای تخصصی و پنج رشته دکترای پژوهشی و 2 هزار و 379 دانشجوی نیروی انسانی متخصص، کارآمد و مورد نیاز جامعه را تربیت می‌کند.

به گفته وی، مجموع پذیرفته‌شدگان این دانشگاه با پذیرش 592 دانشجو در تمام رشته‌ها از افزایش پنج درصدی ورودی نسبت به آمار سال 92 برخوردار شده است.
انتهای پیام/2406/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها