امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11286
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اولین نشست خبری جبهه متحد کارگران ایران اسلامی برگزار شد. در این نشست خبری ناصر برهانی با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اولین نشست خبری جبهه متحد کارگران ایران اسلامی برگزار شد.

در این نشست خبری ناصر برهانی با اشاره به آغاز فعالیت جبهه متحد کارگران ایران اسلامی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت: جامعه کارگری به این جمع‌بندی رسید که با یک نظر واحد برای کسب امتیازها در عرصه سیاسی و اقتصادی فعالیت کند.

دبیرکل جبهه متحد کارگران ایران اسلامی تصریح کرد: کانون‌های عالی کارگری و بازنشستگان جزو مجموعه این جبهه هستند و می‌خواهند در خلق حماسه سیاسی که مدنظر مقام معظم رهبری است مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: قطعاً اگر در این مرحله کارگران حضور فعال داشته باشند در توسعه اقتصادی هم شرکت خواهند بود.

برهانی با بیان اینکه کارگران از بصیرترین اقشار جامعه هستند و حضورشان در عرصه‌های مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس جدی بوده است، گفت: به همه کارگران سراسر کشور اعلام می‌کنیم که می‌توانند عضو این جبهه باشند.

وی گفت: جامعه هدف ما 30 میلیون نفر از کارگران، بازنشستگان و خانواده آنها هستند و موضع رسمی جبهه متحد کارگران در مورد انتخابات  پس از جمع‌بندی در یک بیانیه اعلام خواهد شد و در حال حاضر در حال مذاکره با گروه‌های مختلف هستیم.

وی اضافه کرد: در مورد انتخابات شوراها نیز انتخاب کاندیداهای منتخب این جبهه به دبیران استانی تفویض شده است.

برهانی گفت: شوراهای شهر و روستا زمینه‌ساز اشتغال، رفع محرومیت و رفاه اجتماعی است و جامعه کارگری نقش مهمی در این زمینه دارد.

دبیرکل جبهه متحد کارگران تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات جامعه هدف ما بیکاری است و از این رو با هر نامزد انتخاباتی که وارد مذاکره شویم باید میثاق‌نامه‌ای با ما به امضاء برساند تا مشکلات جامعه کارگری را حل کند.

وی اضافه کرد: برای توسعه اشتغال باید حمایت از تولید ملی انجام شود و جلوگیری از واردات بی‌رویه هم مدنظر باشد، زیرا در حال حاضر نرخ بیکاری جمعیت فعال کشور بیش از 13 درصد است.

وی مسئله تأمین معیشت کارگران و خانواده آنها را دیگر موضوع مهمی دانست که باید برای آن برنامه‌ریزی شود.

برهانی ادامه داد: موضوع تحقق اصل سه‌جانبه‌گرایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اولویت‌های جامعه کارگری است، زیرا در شوراهای عالی کار و اشتغال سه گروه کارگر، کارفرما و دولت حضور دارند.

وی اصلاح قوانین دست و پاگیر را از دیگر مشکلات جامعه کارگری عنوان کرد و افزود: به دنبال آن هستیم که قوانین به نفع سرمایه‌گذاری و سه طرف موضوع اصلاح شود.

برهانی با بیان اینکه 93 درصد منابع سازمان تأمین اجتماعی از حق بیمه کارگران و متعلق به آنها است، تصریح کرد: یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد استقلال سازمان تأمین اجتماعی است.

وی افزود: یعنی این سازمان باید از هیئت امناء منفک شود و همانند سابق از طریق شورای عالی تأمین اجتماعی اداره شود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها