امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۱۳:۴۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1129
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 301
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در نشست جامعه اسلامی دانشجویان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در نشست جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد خطاب به دانشجویان با بیان اینکه شما باید از بالا به مشکلات جامعه نگاه کنید چراکه اگر در دوران دانشجویی این نگاه را داشته باشید بعدها حتماً در جامعه موثر خواهید شد، اظهارداشت: اما اگر بخواهید در مسائل ظاهری جزئی، و حواشی درگیر شوید راهی برای ترقی و ایجاد خدمتگذاری برای خودتان باز نمی‌کنید.

دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح‌کرد: 34 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد اما هنوز شرایط مطلوب برای جامعه ما پیش نیامده است؛ البته نمی‌خواهیم مثل دیگران سیاه نمایی کرده و منزلت، عظمت و خدمات انقلاب را نادیده بگیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه افزود: انقلاب اسلامی جایگاه ویژه و ممتازی پیدا کرده و دو رمز پیروز تا کنون در همه برهه‌ها ولایت فقیه و مردم و به تبع آن کسانی که در این میدان خدمتگزاری شایسته کردند، هستند.

وی با بیان اینکه بعد از 34 سال از پیروزی انقلاب هنوز در جایگاهی که انتظار می‌رفت نیستیم، گفت: انقلاب اسلامی در این مسیر با مشکلات زیادی مواجه است.

زاکانی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بیان داشتند انقلاب 5 مرحله دارد انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی و فرمودند غایت ما تمدن اسلامی است و با این نگاه هنوز ما در میانه راه یعنی در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم.

وی یادآور شد: البته دولت نه به معنی قوه مجریه بلکه همه مسئولان نظام اسلامی هستند که باور و اعتقاد به اسلام و دغدغه داشته باشند.

گرچه در دانشگاه نیستم اما دغدغه‌هایم را حفظ کردم/اولین مشکل نبود الگوی اسلامی
 
زاکانی با بیان اینکه بنده گرچه دیگر مانند شما در دانشگاه فعال نیستم اما هنوز دغدغه‌های انقلابی خودم را حفظ کرده‌ام، گفت: شاید اگر به من بگویند اولین اشکال کار چیست که نتوانستیم به غایت انقلاب برسیم می‌گویم اولین مشکل نبود الگو، نقشه و مسیر درست است.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهارداشت: خاتمی و هاشمی الگوی عاریه گرفته شده از غرب را ترجمه و پیاده سازی کردند و در کنار خیرات، آسیب‌های بسیاری به جامعه زده و جامعه را دچار انحراف کردند.
 
با الگوی غربی نمی‌توان جامعه اسلامی ساخت
 
وی اظهارداشت: آنها توجه به این ندارند که الگوی غربی نمی‌تواند ایران را به سمت غایت انقلاب رهمنون سازد و اینکه با الگوی غربی نمی‌شود جامعه اسلامی ساخت.

زاکانی با بیان اینکه اصرار رهبر معظم انقلاب بر الگوی پیشرفت اسلامی به این خاطر است که جامعه ما یک خلا اساسی دارد، گفت: باید نقطه عزیمت حرکت جامعه و مسئولان ما از اسلام و معارف دینی باشد.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه اخیراً شنیدم یکی از آقایان گفته است ما مشکل الگویی نداریم، اظهار داشت: اولین مشکل جامعه ما بی الگویی است و به این خاطراست که مقام معظم رهبری بر الگوی پیشرفت اسلامی تاکید کردند.

دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد: ما به عنوان جمعیت رهپویان پیش از اینکه بنده برای ورود به انتخابات موضوعیت داشته باشم از ابتدای سال گذشته به بحث پیشرفت اسلامی پرداختیم و با آسیب شناسی کشور در آخرین جلسه به گفتمان پیشرفت اسلامی رسیدیم و خدا رو شکر وقتی مقام معظم رهبری در 14 خرداد پارسال و در سفر خراسان شمالی به این موضوع تاکید کردند فهمیدیم که مسیر را درست انتخاب کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما قبل از اینکه به فرد برسیم از گفتمان شروع کرده‌ایم، گفت: نقطه عزیمت ما از اسلام و معارف دینی است؛ لذا اگر مشکل بی‌الگویی ما حل نشود مشکلات دیگر هم ادامه خواهد داشت.
 
همه شعارهای انقلاب در دستور کار روسای جمهور قرار نگرفته است
 
زاکانی در بیان مشکل دوم جامعه تصریح کرد: تاکنون همه شعارهای انقلاب در دستور کار روسای جمهور قرار نگرفته است، آقای هاشمی توسعه اقتصادی، خاتمی هم آزادی سیاسی را پیگیری و توسعه سیاسی را وعده داد و احمدی‌نژاد هم عدالت گستری و مبارزه با فساد را شعار خود قرار داد در حالی که همه این‌ها شعارهای انقلاب هستند.

دبیرکل جمعیت رهپویان اتقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هاشمی و خاتمی الگوی غلط آوردند و احمدی‌نژاد هم از بی‌الگویی رنج می‌برد و طور دیگری آسیب می‌زند، گفت: همه شعارهای انقلاب در کنار هم پیکره مناسبی را می‌سازند که وقتی به سمت این آرمان‌ها حرکت کنیم به بهترین وجه کاستی‌های جامعه رفع می‌شود.

وی با اشاره به موضوع فرهنگ و توجه به این موضوع در کشور گفت: زیربنای ساخت جامعه اسلامی فرهنگ است و تعلیم تربیت نقش پیشران و تحول افرین را دارد که مربوط به گفتمان پیشرفت اسلامی است درست عکس غرب که اقتصاد زیربنای جامعه ان است و همه چیز بر اساس اقتصاد سنجیده می‌شود.
 
برخی قدرت را طعمه و یا محلی برای جبران کاستی‌ها می‌دانند
 
نماینده مردم تهران اظهارداشت: سومین مشکل و دغدغه بحث نگاه به قدرت است،  قدرت یک امانت الهی است که در اصل 121 قانون اساسی به ان اشاره شده است اما برخی به آن مانند یک طعمه یا محلی برای رسیدن و جبران کاستی‌های گذشته استفاده می‌کنند.

وی در ادامه افزود: این نوع نگاه صرفاً مادی به قدرت امکانی را برای کسانی فراهم می‌کند که برای رسیدن به آن دیگران را تخریب کنند و یا اخلاق را زیر پا گذاشته و وعده‌های نادرست بدهند و یا از بیت‌المال استفاده کنند.
 
نیازمند انقلاب اخلاقی و فرهنگی در جامعه هستیم

زاکانی مشکل چهارم را زایل شدن اخلاق دانست و گفت: پیامبر اکرم (ص) بعثتش را اتمام و اکمال اخلاق بیان کرد و جامعه ما در شرایط فعلی نیاز به یک انقلاب اخلاقی و فرهنگی دارد.
 
نقطه آغاز انقلاب اخلاقی از بین مسئولان است
 
وی اظهارداشت: نقطه آغاز این انقلاب اخلاقی باید از سوی مسئولان باشد و نباید انتظار داشته باشیم مردم متحول شوند در حالی که مسئولان در نفسانیت خودشان دست و پای جدی می‌زنند.
 
روسای جمهور گذشته و فعلی نسبت درستی با جایگاه ولایت نداشتند
 
نماینده مردم تهران در مجلس نکته پنجم را عدم ولایت‌پذیری دانست و گفت: هم آقای هاشمی و هم خاتمی و هم احمدی‌نژد ولایت مداری و نسبت درستی با جایگاه ولایت نداشتند، این اشکال در بسیاری دیگری از افراد نیز وجود دارد.
 
وی با بیان اینکه روسای جمهور خودشان را در مقام یک سیاست‌گذار در کنار مقام معظم هبری می‌پندارند، افزود: این درحالی است که اگر به سیاست‌ها و تاکیدات رهبری توجه کامل و دقیق و آنها را اجرایی می‌کردند بسیاری از مشکلات ما حل می‌شد.
 
ولایت مداری کاندیداها را در برهه های مختلف سنجیده شود
 
دبیرکل جمعیت رهپویان اظهارداشت: البته شاید افرادی در این خصوص شعارهایی بدهند اما باید برای شناخت ولایت مداری به گذشته آنها رجوع کرد و در برهه‌های مختلف نسبت آنها با ولایت را سنجید تا بشود سره را از ناسره تشخیص داد.
 
دولت و مجلس هرکدام باید فکر کنند نود درصد مشکلات سهم آنها است
 
زاکانی تصریح کرد: نکته ششم عدم احساس مسئولیت در مقابل انقلاب، اسلام و مردم و ایرن عزیز است؛ در مجلس هفتم در جلسه‌ای به احمدی‌نژاد گفتم که ما یعنی دولت و مجلس باید با هم تعامل داشته باشیم و این نعمتی است در دست من و شما قرر دارد؛ برای این تعامل شمای رئیس‌جمهوری باید بدانید که نود در صد مشکلات به شما مربوط می‌شود و ما نیز باید در مجلس این طور فکر کنیم که نود در صد مشکلات به ما بر می‌گردد.

وی تصریح‌کرد: اگر ما فکر کنیم که این مشکلات پنجاه درصد سهم ما و پنجاه درصد سهم شما است هیچ وقت دولت و مجلس برای تعامل بیشتر قدم برنمی‌دارند و منتظر طرف مقابل می‌ایستند اما بر عکس ما فکر می‌کنیم 90 درصد مشکلات تقصیر دولت است و شما نیز در دولت فکر می کنید 90 درصد مشکلات برای مجلس است به همین خاطر است که با هم تفاهم و تعامل درست نداریم.

زاکانی اظهارداشت: هر کسی رئیس‌جمهور می‌شود باید به دو قوه دیگر در جهت اهداف و کارآمدی آنها کمک کند و دو قوه دیگر هم باید رئیس‌جمهور را کمک کنند.
 
عدم قانون‌مداری و استفاده از ظرفیت‌های موجود در قانون اساسی
 
دبیرکل جمعیت رهپویان افزود: هفتمین اشکال قانون مداری است، بسیاری از اصول قانون اساسی مغفول مانده است چرا اصل هشت قانون اساسی یعنی امر به معروف و نهی از منکر به آن توجه نمی‌شود. باید به قانون اساسی و ظرفیت های ویژه آن توجه شود و اگر کسی که مسئول می‌شود برای احیای این اصول ابتدا از خودش شروع کند. یکی دیگر ازاشکالات کشور ما ساده برخورد کردن با قانون است قانون نویس و مجری با قانون ساده برخورد می کند .
 
عدم توجه به شایسته سالاری/ انتقاد از تغییرات در دولت های جدید تا پایین ترین سطح
 
نماینده مردم تهران هشتمین اشکال عدم شایسته سالاری خواند و افزود: در جامعه ما خردمندان خردورزانه جامعه را اداره نمی‌کنند و خردمندان حاشیه نشین هستند. این همه نخبه محصول حوزه و دانشگاه در جامعه است و ببینید چقدر از این ا استفاده می شود. متاسفانه هر دولتی که سرکار می اید احساس می شود تل پایین ترین سطح را عوض کنند حتی دوم خردادی ها تا آبدارچی را تغییر می دادند.
 
زاکانی اظهار داشت: پیامبر فرمودند اگر کسی خودش را مطرح کند رد حالی که بهتر از او برای ان کار باشد خیانت کرده است ایا این قاعده در جامعه ما پیاده می شود.
 
عدم استفاده از تمام ظرفیت‌های جامعه
 
وی مشکل نهم را بحث فرصت یابی و استفاده از تمام ظرفیت‌های جامعه خواند و گفت: کسانی که به پیروزی می‌رسند مخالفین خود را کنار می‌زنند تا با آنها تقابل نداشته باشد و این کار هم اشتباه است؛ البته اگر کسی در مرکزیت دولت از افردای استفاده کند که به لحاظ جهت گیری اصول مخالف جدی هستند اما متخصص است نیز نادرست است.
 
عدالت خواهی نقطه مغفول برای مسئولان کشور
 
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همچنین مشکل دهم را عدالت خواهی دانست و اظهارداشت: عدالت خواهی یک نقطه مغفول برای مسئولان کشور است که به آن توجه نمی‌کنند.
 
آزادی خواهی ما در درجه اعلا است
 
زاکانی موضوع آزادی خواهی را نکته یازدهم دانست و گفت: ما آزادی خواهیم در درجه اعلا و اتفاقا جامعه‌ای که در ان مخالف نباشد آن جامعه خموده و زمین‌گیری است.
 
وی با بیان اینکه ما باید مدافع آزادی باشیم یادآور شد: دوم خردادی ها تعریف نادرستی از آزادی داشتند و آزادی را برای رشد خودشان می‌خواستند. این شعار شعار ماست نباید بگذاریم دست دیگران بیفتد سیره گذشت ما هم نشان داده سعه صدر داریم و آزادی را می‌طلبیم نه اینکه برنتابیم.
 
برخی کاندیداها وعده‌هایی می‌دهند که با اساس استقلال کشور منافات دارد
 
زاکانی با بیان اینکه مشکل دوازدهم استقلال جویی است، گفت: برخی کاندیداها وعده هایی را در همین دوره می دهند که با اساس استقلال این کشور منافات دارد و در همه ابعاد باید این موضوع استقلال جویی رعایت شود.

وی ادامه داد: مشکل سیزدهم بحث اصلاح طلبی است و اگر اصلاح طلب واقعی می‌خواهید اساس انقلاب اسلامی یک اصلاحات بزرگ است و بعد هم بعد از آن رهبر کبیر اولین اصلاح‌طلب و در ادامه خلف صالح ایشان نیز این اصلاح‌طلبی را ادامه دادند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: همه ما باید اصلاح طلب باشیم اما در چارچوب قانون اساسی، اصلاح طلب با میزان و ملاک و معیار اما برخی اصلاح‌طلبی را با ساختارشکنی اشتباه گرفتند که ما قبول نداریم.
 
باید به اقتضاء پیچیدگی زمان صاحب بصیرت، شجاعت و حاضر در میدان بود
 
زاکانی تصریح کرد: چهاردهمین موضوع این است که باید به  اقتضاء پیچیدگی زمان صاحب بصیرت، شجاع و حاضر در میدان بودن است برای اینکه ما منافع ایران عزیز را به اندک نفروشیم.
 
رهبری فرمودند اگر در این شرایط بایستیم 50 سال به عقب بر میگردیم
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: نکته پانزدهم تحول خواهی و پیشرفت جویی است؛ جامعه ای که بایستد دچار مشکلات بسیاری می شود و رهبری فرمودند اگر ما در این شرایط بایستیم 50 سال به عقب برمی گردیم و ما باید یک نگاه تحولی به همه ابعاد داشته باشیم.
 
رجوع به ارزش ها در سال 84 موهبتی برای انقلاب است گرچه شاید برخی پایبند به این شعارها نبودند
 
زاکانی خاطرنشان کرد: نکته شانزدهم ایستادگی و عدم بازگشت به گذشته است. بحث رجوع به ارزش‌های انقلاب در سال 84 یک موهبتی بوده است شاید کسانی به این شعار ها را پایبند نماندند اما این ارزش ها صادق و استوار است؛ این شعارها باید به عنوان یک اصل قرار بگیرد.
 
با تفکر جهادی و بسیجی می‌توان گفتمان و دغدغه‌های انقلاب را در جامعه پیاده کرد
 
وی افزود: نکته هفدهم این است که آیا این حرف‌های خوب که زده شد انجام شدنی است؟ بله که شدنی است همانطور که یک عده فکر می‌کردند انقلاب ناشدنی است ولی شد؛ حرکت در این مسیر مسئولیت‌های مشترک ما و شما است و ما در این مسیر باید مسئولیت خودمان را بپذیریم این مسیر مانند دو امدادی است لذا با تفکر بسیجی و جهادی که در دوران دفاع مقدس بود و در 9 دی و 23 تیر جلوه کرد با ان تفکر می‌شود این موارد را اجرایی کرد.
 
امروز دیگر صرف پاک بودن کافی نیست کاندیداها باید فساد ستیز هم باشند
 
زاکانی همچنین در پایان در خصوص نکته آخر و هجدهم گفت: باید بار را بر عهده نخبگان و کسانی که با این نقشه راه آشنا هستند و همچنین جوانان بگذاریم تا در این مسیر از پتانسیل جوانان استفاده کنیم.

وی گفت: اگر روحیه پویا و جوان در جامعه حاکم باشد وقتی به سرفصل اصلاح‌طلبی می‌رسد می‌گوید که من فساد را در هیچ وجهی نمی‌پذیرم و فسادستیز هستم.

دبیرکل جمعیت رهپویان اظهارداشت: امروز اگر کسی جامعه را تحویل گرفت فقط پاک بودن کافی نیست هم باید پاک باشد و هم فساد ستیز باشد چرا اگر فساد ستیز نباشد قطعا در جامعه فساد خواهد کرد.

در ادامه جلسه یکی از دانشجویان از زاکانی پرسید شما چه ویژگی در خودتان دیدید که می خواهید کاندیدای ریاست جمهوری شوید، که وی در جواب گفت: من که هنوز کاندیدا نشدم؛ اما یک دغدغه جدی دارم و به چهار دلیل اعلام کاندیداتوری خودم را به تاخیر انداختم؛ دوستانم در ماه‌های گذشته به من مراجعه کردند و گفتند ما اقتضائات جامعه را درآوردیم و گفتند که شما به درد امروز انقلاب می‌خورید.
 
به چهار دلیل اعلام کاندیداتوریم را به تاخیر انداخته‌ام

وی در ادامه افزود: من خطاب به این دوستان گفتم که برای آمدنم باید حجتی داشته باشم و ورود به این عرصه با هوس نمی‌شود بلکه باید فرد حجتی داشته باشد و بیش از همه بین خود و خدایش به نتیجه‌ای رسیده باشد؛ من به آن دوستان گفتم که در بخش برنامه و کادر و گفتمان سازی حاضرم که انجام وظیفه کنم اما اعلام رسمی نخواهم کرد و برای این کار چهار دلیل دارم، اولین دلیل اینکه شاید فردی کاندیدا شود که مناسب‌تر از من باشد.

دبیر کل جمعیت رهپویان تصریح کرد: نکته دوم که به خاطر آن اعلام کاندیداتوری‌ام را به تاخیر انداختم این است که مقام معظم رهبری حتماً ارزش‌ها، ملاک و معیارهایی را در آینده برای کاندیداها و شناخت فرد اصلح اعلام می‌کنند و ما باید منتظر باشیم تا ببینیم این ملاک‌ها چیست و چه کسی به این ملاک‌ها نزدیک‌تر است تا از وی حمایت کنیم.
 
معرفی اعضای کابینه از سوی کاندیداها غلط است
 
وی همچنین خاطرنشان کرد: نکته سوم این است که هر کسی که می‌خواهد کاندیدا شود باید تیم و برنامه‌هایش را به مردم ارائه کند و اگر کسی در ابتدا بگوید من کابینه‌ام را معرفی خواهم کرد به نظر من اشتباه است چراکه شاید بعد از پیروزی آن شخص افرادی حاضر شوند با وی کار کنند که شاید از تیم آن کاندیدای مورد نظر قوی‌تر باشد، ما باید دقت کنیم که شعارها ما را گرفتار نکند و از افراد شایسته در پست‌های مختلف استفاده کنیم.

زاکانی با بیان اینکه کاندیداها باید تنها حامیان و تیم‌های خود را معرفی کنند، گفت: این دلیلی نمی‌شود که بعد از انتخاب و یا پیروزی یک کاندیدا دیگر نتواند از نخبگان و افراد موثر دیگر استفاده نکند.

وی در بیان دلیل چهارم اظهارداشت: مشاهده صحنه سیاسی جامعه یکی دیگر از این دلایل بود چرا که صحنه سیاسی به انسان می‌گوید کاندیدا شدنش به ضرر جهت گیری‌های جامعه است یا خیر؛ لذا اگر کسی بگوید من آمده‌ام و تا آخر ایستاده ام یا شوخی می‌کند و یا اگر جدی می‌گوید اشتباه کرده است؛ از طرفی هم اگر کسی بگوید از همین الان باید به وحدت برسیم اشتباه کرده است چرا که باید با یک منطقی پیش برویم و بنده نیز به زودی اعلام خواهم کرد که خواهم آمد یا خیر.

در بخش پرسش و پاسخ دانشجویی خطاب به زاکانی گفت: خدا رو شکر می‌کنیم که بالاخره یک نفر از تمدن اسلامی و گفتمان پیشرفت اسلامی حرف زد؛ سوال من از شما این است که الگویی که مطرح کردید از کجا گرفته شده و چه موسسه‌ها و اندیشمندانی با شما همکاری می‌کنند؛ دوم اینکه آیا تیم اجرایی برای الگو و گفتمانی که مطرح کردید دارید و اینکه گفتمان شما شبیه به شعارهای جبهه پایداری است نظر شما در خصوص این جبهه چیست؟ همینطور آیا شما برنامه‌ای برای استفاده از نظر نخبگان دارید؟ اقای رضایی معتقد است که باید دولتی در سایه تشکیل شود تا نظرات همه نخبگان در تصمیم گیری های کشور دخیل شود گفت: ما از ابتدا از نگاه اجتهادی امام و رهبری برای این گفتمان بهره جستیم؛ یعنی تمام فرمایشات رهبر معظم انقلاب و امام خمینی را مطالعه و به حوزه اجرا آوردیم تا نظام فکری این دو بزرگوار را استخراج کنیم.
 
فرهنگ زیربنای جامعه است اما اولویت امروز اقتصاد است
 
وی گفت: از طرفی از آرا و نظرات اندیشمندانی که در این حوزه تولیداتی داشته‌اند و همچنین از موسسه امام خمینی (ره) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه و همچنین از تحقیقات طلاب جامعة‌المصطفی نیز استفاده شده است.
 
زاکانی با بیان اینکه گفتمان پیشرفت اسلامی فرهنگ را زیربنای جامعه قرار می‌دهد، گفت: اما اولویت اصلی امروز جامعه ما در درجه اول اقتصاد است و ورود به حل مسائل اقتصادی بخش عمده‌ای از آن از طریق فرهنگ صورت می‌گیرد.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان در خصوص تیم هم گفت: نخبگان بسیاری در کشور وجود دارند که در عرصه‌های مختلف دغدغه دارند اما هیچ وقت به بازی گرفته نشده‌اند، استفاده از این کارشناسان دقیق در عرصه‌های مختلف بسیار کمک خواهد کرد.
 
جبهه پایداری برادران دغدغه‌مند ما هستند اما از برنامه های آنها خبری ندارم
 
وی در خصوص جبهه پایداری نیز گفت: اعضای این جبهه نیز برادران دغدغه مند ما هستند اما از طرح و برنامه آنها خبری ندارم.
 
زاکانی همچنین در خصوص دولت در سایه افزود: نمی‌خواهم برادر عزیزمان را نقد کنم اما معتقدم وقتی نگاه سیستمی در کشور حاکم شود همه در تصمیم سازی مشارکت می‌کنند اما در نهایت حلقه نخبگان منتخب به تصمیم نهایی می‌رسند.
 
وی با بیان اینکه بنده اعتقاد به یک مدیریت کارشناسی، سیستمی و اعتقادی دارم، گفت: همه اینها معانی خودش را دارد؛ مدیریت با پول مشکل را حل نمی‌کند، چراکه پول به عنوان ابزاری برای محل مشکلات هست.
 
 
علاوه بر ائتلاف سه‌گانه دو گروه دیگر هم از من دعوت کرده‌اند
 
نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این پرسش ها که پاسخ شما به دعوتی که از سوی ائتلاف سه گانه انجام گرفته است چیست، استراتژی اصلاح طلبان و جریان انحرافی در انتخابات به چه شکل است و با توجه به توضیحات کامل شما در حوزه فرهنگ چه برنامه هایی در این حوزه خواهید داشت؟ گفت: کسانی که از بنده برای حضور در ائتلاف دعوت می‌کنند محبت دارند و بزرگواری خودشان را نشان می‌دهند البته دیگران هم، حداقل دو گروه دیگر از بنده برای ائتلاف دعوت کردند.
 
حضور در ائتلاف‌ها باعث گم شدن دغدغه‌ها می‌شود
 
وی اظهار داشت: فکر می کنم این اموری که بنده دنبال می کنم و دغدغه هایی که برای شما مطرح کردم را اگر در ائتلاف وارد شوم گم می‌شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان در ادامه افزود: اگر قرار باشد وارد عرصه انتخابات شوم اختصاصا می‌آیم و این حرف‌ها را که حرف‌های گمشده جامعه است با مردم مطرح می‌کنم و بعید می‌دانم افرادی که در صحنه هستند این حرف‌ها را مطرح کرده باشند.

زاکانی اضافه‌کرد: کاندیداها باید بگویند وقتی به فساد می‌رسند چطور می‌خواهند با آن مقابله کنند؛ باید توضیح دهند اگر الگویی ارائه می‌کنند این الگو از کجا شروع می‌شود؛ برخی از این آقایان وقتی با من صحبت می‌کنند ایده‌آلشان این است که جامعه را آرام و به همین شکل موجود جلو ببرند اما من هم به دنبال جامعه‌ای آرام اما آرمانی هستم که در آن رفاه در حد اعلاء باشد.

وی گفت: رفاه به معنی غرق شدگی نیست؛ بحث ما مبارزه جدی با فقر است اینکه کسی بخواهد 3 شیفت کار کند تا شکمش را سیر کند.
 
استقبال می‌کنم کسی از زندگی و سوابقم سوال کند
 
وی تصریح کرد: حضور در ائتلاف ها باعث می‌شود توضیح دهیم چرا در کنار فلان شخص نشسته‌ایم و این موضوع باعث می‌شود دیگر نتوانیم و وقت نکنیم به موضوعات مهمتر بپردازیم؛ بنده خودم 34 سال در این انقلاب زندگی کردم و حاضرم برای تک تک روزهای آن توضیح دهم اینکه در انقلاب در جنگ کجا بودم یا با فتنه و انحراف و فساد چکار کردم. هر کسی بخواهد در خصوص این مسائل از من سئوالی بپرسد من استقبال می‌کنم.
 
لایه‌های پایین انحراف و دوم خرداد با هم بسته‌اند
 
زاکانی با بیان اینکه فکر می‌کنم اصلاح‌طلبان و دولت بیش از حد بزرگنمایی می‌کنند گفت: لایه‌های پایین انحراف و دوم خرداد با یکدیگر بسته‌اند تحلیل انحرافی‌ها این است که ما در دور اول 13 میلیون رای می‌آوریم و اگر با اصلاح طلبان به دور دوم برویم اصولگرایان مجبور می شوند از ما حمایت کنند و یا اگر با اصولگرایان به دور دوم برویم اصلاح طلبان مجبور می شوند از ما حمایت کنند.
 
دبیر کل جمعیت رهپویان اظهارداشت: با توجه به انتصابات اخیر پیداست که فتنه و انحراف در برخی لایه‌ها با هم هماهنگ هستند.
 
وی در خصوص ادامه موضوع هدفمندی یارانه ها نیز گفت: برخی سیاست‌ها، سیاست دولت نیست بلکه آرزو و آمال ما بوده است؛ به عنوان مثال بحث سهمیه بندی بنزین جزو الزامات بودجه بود که خاتمی آن را اجرا نکرد و خانم ابتکار گفت ما می خواستیم این کار را انجام دهیم اما ترسیدیم.
 
هفت گام برای هدفمندی یارانه ها طراحی کردیم/ بن بست اقتصادی در جامعه نداریم
 
زاکانی گفت: اجرای سهمیه بندی بنزین هنر مجلس هفتم و هنر دولت نهم در تصویب و اجرای این قانون بوده است. هدفمندی یارانه ها نیز از این دست است. قانون هدفمندی یارانه ها یک سیاست اصلاح دقیق است اما شیوه اجرای آن اشتباه بوده است.

وی گفت: ما برای هدفمندی یارانه ها مطالعات جدی انجام داده ایم و حدود 7 گام برای آن پیش بینی کرده ایم که در ارائه برنامه هایمان حتما آنها را به مردم خواهیم گفت.

زاکانی با بیان اینکه برخورد شعاری با موضوعات اقتصادی و برنامه هایمان نخواهیم کرد گفت: مشکلات اقتصادی کشور ما کاملا قابل حل است و هیچ بن بست اقتصادی در کشور وجود ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها