امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112904
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، داوود دانش جعفری عصر امروز در نشست مطبوعاتی با جمعی از اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: دولت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، داوود دانش جعفری عصر امروز در نشست مطبوعاتی با جمعی از اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: دولت به شکل کارشناسی بسته خروج از رکود را ارائه کرده چرا که امروز کشور ما با دو مشکل رکود یعنی پایین آمدن رشد اقتصادی و تورم بالا روبه‌روست.

وی تصریح کرد: بر همین اساس لایحه خروج از رکود از طریق دولت به مجلس ارائه شده تا از جنبه‌های مختلف این بسته حمایتی مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت با نظر نمایندگان مجلس و با در نظر گرفتن مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی و نوسازی آنها راهکارهای قانونی در این زمینه پیش‌بینی شود.

رئیس کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکل پرداخت بدهی واحدها و بنگاه‌های اقتصادی را یادآور شد و گفت: با افزایش منابع بانکی و پرداختی‌هایی که انجام می‌شود، می‌توان در این زمینه اقدام لازم را انجام داد که به نظر می‌رسد سه برابر تعهدات قبلی تزریق منابع مالی در حل این مشکلات انجام می‌شود.

دانش جعفری یکی از مشکلات دولت را کاهش منابع درآمدی و بدهی‌های کلان برشمرد و افزود: آنچه که در اقتصاد ایران به عنوان یک پدیده فراگیر مطرح است بدهکاری دولت به بانک مرکزی و سازمان‌های حمایتی همچون تأمین اجتماعی است که گاه با فشار و تهدید بخشی از این بدهی‌ها پرداخت می‌شود اما اینکه دولت قصد دارد بدهی‌های خود را به شرکت‌ها و سازمان‌ها پرداخت کند، حرکت خوبی است که رفع‌کننده برخی از معضلات است که البته این پرداختی‌ها نباید با نگاه تسویه حساب مالیاتی انجام شود.

وی عمده منابع تأمین نیازهای مالی را در قالب صندوق‌های توسعه ملی، بورس‌ها و بانک‌ها یادآور شد و بیان کرد: امیدواریم دولت راهکار مناسبی را در این زمینه ارائه کند.

دانش جعفری یکی از مشکلات به وجود آمده در اجرای برنامه پنجم مصوب در 25 سال گذشته را همخوانی نداشتن مصوبات این برنامه‌ها با اجراکنندگان بیان کرد و ادامه داد: دولت و مجلسی این برنامه‌ها را نوشته و مصوب کردند که با روی کار آمدن دولت و مجلس جدید رغبتی به اجرا دیده نمی‌شود که ما در مجمع تشخیص مصلحت به خوبی این نقص و عیب را مشاهده کرده و تلاشمان بر این است تا براساس برنامه‌ریزی‌های کلان و سیاست‌گذاری‌های کلی بتوانیم متناسب با عمر دولت‌ها و مجالس برنامه‌ریزی‌ها به نحوی باشد تا در اجرا دچار مشکل نشود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، وزیر سابق اقتصاد و دارایی اضافه کرد: هنوز از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری چند ماهی نمی‌گذرد ولی در این مدت دولت و مجلس حرکت‌های خوبی را انجام دادند تا این سیاست‌ها عینت پیدا کند که البته تحقق آن را می‌توان در برنامه ششم توسعه به خوبی مشاهده کرد.

وی در ادامه گفت: اقتصاد ما در سال‌های گذشته دچار تحریم شده و به طور متوسط پنج درصد رشد را شاهد نبودیم که این نوسانات زیاد حتی به رشد منفی شش درصد اقتصاد ایران منجر شده است.

دانش جعفری افزود: با توجه به این شرایط ما باید به سمت رشد اقتصادی 8.5 درصد براساس اسناد بالادستی حرکت کنیم که امیدواریم عقب‌ماندگی‌های گذشته نیز جبران شده و زمینه‌ای فراهم آید تا تحقق اقتصاد مقاومتی را شاهد و ناظر باشیم.

انتهای پیام/62001/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها