امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11291
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) علی صالح آبادی افزود:‌ اوراق مشارکت برای تامین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) علی صالح آبادی افزود:‌ اوراق مشارکت برای تامین مالی طرح‌ها، اوراق استصناع برای تامین مالی احداث در برخی طرح‌های خاص، اوراق مرابحه برای تامین مالی بخش تولید (خرید دارایی‌ها و تجهیزات و مواد اولیه)‌،‌ اوراق رهنی برای تامین مالی بانک ها،‌ اوراق مضاربه برای بخش بازرگانی، اوراق مزارعه و مساقات برای بخش کشاورزی، اوراق قرض الحسنه برای امور خیریه و اسناد خزانه اسلامی برای تامین مالی بودجه دولت می‌توانند به تامین مالی کشور کمک کنند.
وی با بیان اینکه بازار سرمایه می‌تواند طیف وسیعی از سرمایه گذاران را جذب کند، اظهار داشت:‌ در سال‌های اخیر شرکت‌های بورسی توانسته‌اند، با افزایش سرمایه، بخشی از منابع مالی خود را تامین کنند که این موضوع یکی دیگر از مزیت های بازار سرمایه برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی است.
صالح آبادی خاطر نشان کرد:‌ در مجموع در سال گذشته 33 هزار و 500 میلیارد تومان در بازار سرمایه تامین مالی انجام شد که شاهد رشد 50 درصدی، نسبت به سال پیش از آن بودیم.
سخنگوی سازمان بورس خواستار افزایش تعامل مقام های ناظر بازار پول و سرمایه شد و گفت: با اشتراک گذاشتن اطلاعات، ‌تشریک مساعی برای ثبات و حفظ بازارهای مالی، هماهنگی در امر نظارت، ارتقای کیفیت مقررات، همراستا شدن سیاست‌ها برای اثرگذاری بیشتر از مهم ترین مواردی است که مقام های ناظر دو بازار می توانند برای افزایش تعاملات خود انجام دهند.
وی ارائه تسهیلات بانکی به شرکت‌های بورسی و ضمانت بانک‌ها برای انتشار اوراق بهادار بخش خصوصی را از دیگر حوزه های عملیاتی برای افزایش تعامل دو بازار پول و سرمایه ذکر کرد.
صالح آبادی با بیان اینکه در آینده موسسات رتبه بندی راه اندازی خواهند شد، گفت :‌ این موسسات،‌ اوراق بنگاه ها را رتبه بندی خواهند کرد که انعطاف در نرخ اوراق می‌تواند حجم اوراق بازار سرمایه را افزایش دهد.
وی پنجره واحد ارائه خدمات مالی به مردم را یکی دیگر از راهکارها برای افزایش نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه ها بیان کرد و افزود :‌ هم اکنون حدود 20 هزار شعبه بانکی در سراسر کشور فعال هستند که این شعب با فراهم شدن زیر ساخت های لازم،‌ می توانند خدمات بازار سرمایه را به مردم ارائه دهند تا جایگاه این بازار در تامین مالی بنگاه های اقتصادی افزایش یابد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها