امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112913
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 41
«ماریا سعاده»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق به اظهارات اخیر «کمال اللبوانی»، از معارضان ...

«ماریا سعاده»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق به اظهارات اخیر «کمال اللبوانی»، از معارضان سوری خارج‌نشین اعتراض کرد که گروه مورد نظر خود را به عنوان معارض سوری نامیده بود و تاکید کرد که مفهوم واقعی معارض ملی آن نیست که علیه منافع ملی و نظامی سیاسی آن عمل کند و تمام نیروهای ملی معارض را برای تجاوز و تعدی علیه مردم کشورش بسیج کند.

سعاده افزود: معارض واقعی، معارضی است که برای آبادانی و بنای کشور و اصلاح خطاها و اشتباهات نظام حاکم عمل کند، نه آنکه دعوت به نابودی آن کند.

وی درباره سفر اللبوانی به سرزمین‌های اشغالی و ادعای وی مبنی بر اینکه نماینده مردم سوریه است، گفت: معارضان سوری دارای ساختار و حضور در نظام و دولت سوریه هستند، اما گروهی که اللبوانی نمایندگی آنها را برعهده دارد، دارای هیچ جایگاه و موقعیتی در سوریه نیست، بلکه فراتر از آن فاقد چارچوب‌ها و شرایط لازم برای اعلام به عنوان گروهی معارض است و به همین دلیل ترجیح داد تا با هدف براندازی نظام در سوریه راه همکاری با دشمن را پیش گیرد.

سعاده تاکید کرد که اللبوانی و گروهش دارای هیچ طرحی نیستند، به همین دلیل به دشمن و قدرت نظامیش روی آوردند تا هرآنچه از سوریه برجای مانده است را هم تحت عنوان انقلاب مردمی نابود کنند، دروغی که رسانه‌های غربی نیز به کمک امثال اللبوانی شتافتند و آن را ترویج کردند.

این نماینده پارلمان سوریه در ادامه پرده از کنفرانسی بین المللی برداشت که چند ماه پیش در برلین برگزار شد و طی آن معارضان سوری و سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان نیز در آن حضور داشت و این سوال را مطرح کرد که آیا می‌توان بر این افراد نام معارض را گذاشت.

وی درباره تهدیدات آمریکا مبتی بر حمله به گروه تروریستی تکفیری داعش در سوریه بدون هماهنگی با دمشق تاکید کرد:‌ نمی‌توان نگرانی خود از این اقدام آمریکا را پنهان کرد، چون بدون تردید هدف آمریکا از این اقدام حمله به پایگاه‌های ارتش در قالب حمله به داعش است و در این خصوص باید میان آمریکا و سوریه هماهنگی وجود داشته باشد، چون دمشق در برابر این اقدام واشنگتن دست بسته نخواهد بود و آمریکا با اقدام قاطع سوریه مواجه خواهد شد.

سعاده با هشدار نسبت به اینکه این اقدام می‌تواند، منجر به رویارویی نظامی میان آمریکا و سوریه شود، تاکید کرد که رویارویی نظامی دمشق و واشنگتن موجب تحولات بزرگ در منطقه خواهد شد.

وی سخن خود را با این گفته به پایان رساند که هم پیمانان سوریه به آمریکا درباره هرگونه اقدامش در سوریه هشدار داده‌اند، چون آنها به خوبی می‌دانند که آنچه برای واشنگتن اهمیت دارد، نه داعش که خلاص شدن از نظام سوریه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها