امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112921
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، مرتضی رحمانی‌موحد ظهر امروز در دومین جشنواره روستاگردی در یاسه‌چا با اشاره به اینکه در سه ماه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، مرتضی رحمانی‌موحد ظهر امروز در دومین جشنواره روستاگردی در یاسه‌چا با اشاره به اینکه در سه ماه ابتدای امسال اقامت گردشگران خارجی نسبت به سال 92، 200 درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: در سال جاری ورود گردشگران خارجی  یک ماه و نیم به جلو افتاده و سفرهای تورهای خارجی از هم‌اکنون به کشور آغاز شده است.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه اقامتگاه بوم‌گرایی یکی از توانایی‌ها برای جذب گردشگران خارجی و داخلی است بیان داشت: شیوه نامه این طرح تهیه شده و در حال حاضر این مورد در استان‌های اصفهان، کاشان و استان‌های کویری در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه نگاه دولت در راستای ایجاد زیرساخت‌ها از جمله راه، اقامتگاه‌های گردشگری و غیره است، بیان داشت: اعتبارات و بودجه‌های لازم به مناطق کمتر توسعه‌یافته در حوزه گردشگری در اولویت است.

رحمانی‌مقدم با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت‌های مناسب گردشگری روستایی و ورزشی است، بیان داشت: در این استان باید زیرساخت‌های گردشگری، راه‌ها و اقامتگاه‌های موقت و دائم هرچه سریعتر احداث شود.

وی با اشاره به اینکه پورتال جامع گردشگری تهیه و اجرایی خواهد شد، بیان داشت: باید توانایی‌ها و پتانسیل‌های این استان به صورت برجسته در پورتال به نمایش گذاشته شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: آداب و سنن و فرهنگ‌ استان‌های کشور باید در قالب نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها به تمامی جهانیان شناسانده شود و این امر باید با همکاری سازمان‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان‌ها صورت گیرد.

انتهای پیام/68008/ع40/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها