امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 112970
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز کلاپر» رئیس اطلاعات ملی آمریکا روز پنج‌شنبه از نسخه 2014 راهبرد اطلاعات ملی ایالات متحده رونمایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز کلاپر» رئیس اطلاعات ملی آمریکا روز پنج‌شنبه از نسخه 2014 راهبرد اطلاعات ملی ایالات متحده رونمایی کرد. در این گزارش تصریح شده است که ایران، روسیه، چین و کره شمالی همچنان منافع آمریکا را به چالش می‌کشند.

در بخشی از این گزارش آمده است: «برخی دولت‌های کلیدی همچنان سیاست‌هایی را دنبال می‌کنند که منافع ایالات متحده را به چالش می‌کشند... تلاش‌های هسته‌ای ایران همچنان یکی از نگرانی‌های کلیدی است و علاوه بر آن برنامه‌های موشکی، حمایت از تروریسم، تحرکات رژیم و دیگر توانمندی‌های نظامی در حال توسعه، از دیگر نگرانی‌ها هستند.»

در این گزارش همچنین تأکید شده است که ساختار قدرت در جهان در حال تغییر است و محورها و اتحادهای مختلف دولت‌ها و گروه‌های غیردولتی موجب شده تا قدرت در جهان از وضعیت متمرکز خارج شود.

کلاپر در مراسم رونمایی از این راهبرد که در 24 صفحه تنظیم و در اغلب بخش‌های آن به تهدیدهای پیش روی آمریکا اشاره شده، گفت ایالات متحده اکنون «با متنوع‌ترین تهدیداتی که من در 50 سال کار اطلاعاتی دیده‌ام، مواجه است.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها