امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11299
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 108
علی حاج‌فتحعلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه چرا قیمت میوه در بازار بیشتر شده است؟ ...

علی حاج‌فتحعلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه چرا قیمت میوه در بازار بیشتر شده است؟ گفت: قیمت میوه نسبت در مقایسه سایر اقلام بالا‌تر نیست.
دبیر اتحادیه بار‌فروشان ادامه داد: به دلیل سرمازدگی سردرختی‌ها و ورود دیر هنگام این گونه میوه‌ها به بازار باعث شده است، تا حدودی قیمت در بازار بالا رود.
وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود، صادرات میوه از مرزها نیز انجام می‌شود؟ گفت: برخی میوه‌ها مانند هندوانه، خربزه، سیب‌زمینی و برخی سردرختی‌ها از مرزهای عراق، ترکیه و امارات صادر می‌شود.
حاج‌فتحعلی در خصوص میوه‌های خارجی در بازار گفت: هیچ گونه میوه خارجی به غیر از موز در بازار وجود ندارد و اگر مشاهده شود، هم قاچاق محسوب می‌شود.
از وی سؤال شد که اخیرا یک مسئولی اعلام کرد، حضور 7 قلم میوه خارجی در بازار گزارش شده است، گفت: میوه‌های خارجی معمولا مستقیم به مغازه‌ می‌آید و در حال حاضر میوه خارجی در میادین نیست.
به گفته حاج‌فتحعلی قیمت هندوانه در میدان مرکزی میوه و تره‌بارکیلویی 800، طالبی 1000 تا 1200، موز 3500 تا 4 هزار تومان و گوجه‌فرنگی نیز با کاهش قیمت به کیلویی هزار تومان رسیده است.
به گزارش فارس؛ یکی از خریداران عمده میوه از میدان تره‌بار، به خبرنگار فارس گفت: هجوم دلالان به میادین میوه و تره‌بار که با خرید محصولاتی مانند خربزه، سیب‌زمینی و خیار به کشورهایی مانند عراق و ترکیه صادر می‌کنند، باعث افزایش قیمت شده است.
همچنین گزارش خبرنگار فارس حاکی است قیمت هندوانه کیلویی هزار تا 1200 و سیب‌زمینی کیلویی 2500 تومان در بازار عرضه می‌شود و قیمت سایر میوه‌ها نیز افزایش قابل توجهی داشته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها