امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11300
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 100
غلامرضا رزازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه‌ریزی برای تولید انواع واگن‌های حمل بار در ایریکو،‌اظهار داشت: ...

غلامرضا رزازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه‌ریزی برای تولید انواع واگن‌های حمل بار در ایریکو،‌اظهار داشت: طبق اهداف برنامه و سند چشم‌انداز باید تعداد زیادی واگن باری و مسافری به ناوگان ریلی کشور افزوده شود.

وی با بیان اینکه توسعه ناوگان یاری بانک‌ها را می‌طلبد، اظهار داشت: بانک‌ها باید با ارائه تسهیلات به کمک خریداران بشتابند زیرا بازگشت سرمایه برای خریداران مشکل است.

مدیرعامل ایریکو اضافه کرد: اساس کار بر تنوع محصول و تنوع واگن است و به دنبال طراحی و ساخت واگن‌های تازه و جدید هستیم.

رزازی یادآور شد:‌ تنها مشکلی که در این‌باره وجود دارد این است که با نرخ جدید ارز آزاد و یا نرخ‌های اتاق مبادله‌ای که برای خرید محصولات ریلی اختصاص می‌یابد، قیمت تمام شده محصولات افزایش زیادی یافته است، بنابراین این افزایش نرخ موجب عدم استقبال متقاضیان و خریداران شده زیرا درآمد آنها افزایش نیافته است.

* خط تولید واگن‌های حمل مواد معدنی فعال است

رزازی با تأکید بر اینکه در ایریکو ساخت انواع واگن‌های باری آغاز شده است، اظهار داشت: واگن‌های حمل مواد معدنی هم‌اکنون در خط تولید است، از تابستان سال گذشته خط طراحی و تجهیزات داخلی آن نصب شد و هم‌اکنون انواع واگن‌های باری در حال طراحی داریم.

* ‌واگن‌های کفی تا ماه آینده وارد خط تولید می‌شوند

مدیرعامل ایریکو افزود: واگن بعدی تولیدی در ایریکو، واگن کفی است که تا یک ماه دیگر وارد خط تولید می‌شود، همچنین واگن‌های حمل خودرو در مرحله طراحی قرار دارد.

وی اضافه کرد: در صورت بهبود وضعیت بودجه کارفرمایان مترو اصفهان، کرج و شیراز، باید امسال طراحی قطارهای مترو را به پایان برسانیم و عملیات ساخت را آغاز کنیم.

رزازی تصریح کرد: مشکلی که در این‌باره وجود دارد این است که کارفرمایان با کسری بودجه مواجه هستند و همین امر موجب کندی پیشرفت عملیات شده است.

* مذاکره برای صادرات واگن‌های ساخت ایران به 10 کشور دنیا

مدیرعامل ایریکو با اشاره به اینکه ایریکو همچنین بر صادرات محصولات خود تمرکز دارد، تصریح کرد: در حال حاضر همزمان در 10 کشور در حال مذاکره مستقیم برای شرکت در مناقصه‌های آنها در تعمیر و بازسازی ناوگان‌شان و فروش واگن‌های باری و مسافری به آنها هستیم،

رزازی گفت: مزیت‌های فنی و بازرگانی زیادی در صادرات محصولات وجود دارد که امید است بتوانیم با همکاری بانک‌ها و باز کردن اعتبارات اسنادی محصولات خود را به فروش برسانیم و در صادرات حرفی برای گفتن داشته باشیم.

* ظرفیت تولید سالانه 700 واگن باری و مسافری

مدیرعامل ایریکو گفت: ظرفیت سالانه تولید واگن در شرکت ایریکو سالانه 200 واگن مسافری و 500 واگن باری است.

رزازی اضافه کرد: سال گذشته برای اولین‌بار ایریکو سودآور شد و رشد مطلوبی در تولیدات داشتیم؛ امسال نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم که حداقل 50 درصد افزایش تولید داشته باشیم و امیدواریم در سال 93 به هدفگذاری اصلی تولید نزدیک شویم اما روند حجم تولید و پاسخگویی به نیاز مشتریان صعودی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها