امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113002
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام حمیدرضا ارباب‌سلیمانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روستاها در طول تاریخ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام حمیدرضا ارباب‌سلیمانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روستاها در طول تاریخ برای آیندگان و شهرنشینان در شهرها بوده و همواره توجه به این موضوع برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به همین دلیل شهرنشینان نسبت به روستائیان یک دینی احساس می‌کنند، باید این نکته را گفت که چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب توجه به روستاها وجود داشته به طوری که خیل کثیری از روستاهای ما امکاناتی مانند شهرها دارند.

ارباب‌سلیمانی ادامه داد: در حال حاضر در کشور 22 میلیون نفر ساکن روستا هستند و 63 هزار روستا در سامانه روستایی کشور ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم توسعه مقرر شده تا برقراری عدالت فرهنگی در دستور کار کانون‌های فرهنگی مساجد قرار بگیرد و در کنار آن جذب جوانان به مساجد صورت بگیرید همچنین در ادامه بندی از ماده ششم قانون این برنامه آماده است که باید یک چهارم روستاها و شهرهای کشور دارای کانون فرهنگی مساجد باشند.

ارباب‌سلیمانی بیان کرد: به طور یقین امیدواریم تا پایان برنامه پنجم توسعه در کشور 22 هزار کانون فرهنگی مساجد تاسیس شود، با این حال در خراسان رضوی حدود 968 کانون فرهنگی مسجد داریم که در کشور بیشترین آمار اختصاص داده به خود از همین تعداد کانون فرهنگی متعلق به خراسان رضوی است.

دبیر عالی ستاد کانون‌های مساجد کشور با تاکید بر اینکه در دهه چهارم انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: این دهه برای ما زمانی است که بدون عدالت در روستاها در کشور شاهد پیشرفت نخواهیم بود و باید تاکید کرد که ارائه امکانات به روستاها امروزه بیشتر از شهرها است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: یکی از برنامه‌های امسال برگزاری سومین کنگره برگزیدگان کانون‌های فرهنگی روستائیان و عشایر بود.

انتهای پیام/70005/ر20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها