امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113011
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۹
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، حجت‌الاسلام مرتضی واعظ جوادی صبح امروز در مراسم آغاز دهمین سال تحصیلی مدرسه علمیه امام حسن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، حجت‌الاسلام مرتضی واعظ جوادی صبح امروز در مراسم آغاز دهمین سال تحصیلی مدرسه علمیه امام حسن عسکری(ع) با بیان اینکه خدای متعال با زبان وحی و کلام قرآنی دو رسالت در حوزه و مدارس علمی بیان کرد، اظهار داشت: رسالت علمی و عملی دو کار خطیری است که در حوزه و مراکز علمی به عنوان ماموریت قرار داده شده است.

وی با اعلام اینکه مهم‌ترین ماموریت تفقه در دین و به نوعی دین‌‌شناسی مقابله با تفکر لیبرالی تا تفکر داعشی است، اذعان داشت: امروزه تفقه در دین معنای عمیق‌تری پیدا کرده است و نباید آن را به صورت سطحی نگریست.

واعظ جوادی با تاکید بر اینکه دین را باید مصرانه، حکیمانه، عالمانه شناخت و به جهان اعلام کرد، ابراز داشت: در عصر جدید مسائل فرهنگی، تمدن و ادیان مطرح است که در دین نیست و این نحله‌هایی هستند که خود را به دین نسبت می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ دینی با دین دیگر در تقابل نیست و همه در یک مسیر و در راستای یکدیگر هستند، اظهار داشت: این مسیر از ظهور آدم آغاز شده و تا ظهور منجی عالم بشریت ادامه خواهد داشت.
رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا با بیان اینکه حوزه‌‌های علمیه موظف هستند در مقابله با این نحله‌ها قدم بردارند، مطرح کرد: هم‌اکنون با ترسیم نقشه جامع در مدرسه آیت‌الله جوادی آملی می‌توان در این عرصه اقدامات جدی‌تر برداشت.

وی با اعلام اینکه در این نقشه همه علوم وجود دارد، بیان داشت: با ایجاد و ترسیم این نقشه، در مدرسه علمی می‌توان یک اندیشه و تفکر بزرگ در همه زمان و ساعات را بروز داد و یک مجموعه زیبایی از دین را با اعتدال و نگرش معتدلانه دید.

جوادی با تاکید براینکه با داشتن این نقشه می‌توان در گفتمان‌های دینی جهانی و تفکر جهان اسلام حضور یافت، ابراز داشت: طلاب و دانش‌پژوهان این اندیشه و نقشه جامع باید بتوانند براساس پژوهش‌ها هدایت شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه یکی از آسیب‌های جدی جامعه امروز را عدم تبلیغ درست دین بیان و عنوان کرد: این تبلیغ نادرست سبب درگیری و یک امر عرفی شده است.
انتهای پیام/86011/ج20/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها