امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113031
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: 169
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، واحد فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، در پی تعرضات

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، واحد فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، در پی تعرضات اخیر به ناهیان از منکر در اهواز و اصفهان، لا انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مسئولین همه تمهیدات فرهنگی، اجتماعی و انتظامی را برای احیای امر به معروف و نهی از منکر به کار گیرند دولت مقتدرانه برای نهادینه کردن این فرهنگ گام بردارد.
متن این بیانیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمان الرحیم

«خداوند امر به معروف و ناهی از منکر را از واجبات دین مبین اسلام قرار داده و تدوام و حفظ جامعه را در گرو عمل به این فریضه دانسته است.

و هشدار داده است ملت‌ها را به  پیامد ترک این واجب الهی که همانا فروپاشی جوامع باشد.

خوش‌بختانه لزوم و ضرورت این عمل بر ملت، قانون‌گذار، مجریان قانون و مسئولین کشور پوشیده نیست چرا که قانون‌گذاران جمهوری اسلامی در اصل هشتم قانون اساسی به صراحت بدان اشاره می‌کنند: (در جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ دعوت‏ به‏ خیر، امر به‏ معروف‏ و نهی‏ از منکر وظیفه‌‌ای‏ است‏ همگانی‏ و متقابل‏ بر عهده‏ مردم‏ نسبت‏ به‏ یکدیگر، دولت‏ نسبت‏ به‏ مردم‏ و مردم‏ نسبت‏ به‏ دولت‏. شرایط و حدود و کیفیت‏ آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏‌کند.) و ما بارها شاهد تاکیدات مقام معظم رهبری در این باره بودایم.

اما آن چه در این میان سبب نگرانی است عدم همراهی عملی برخی مسئولین با ملت در عمل به این فریضه الهی و اجرای قانون است. شاهد ما بر این مدعا تکرار دوباره اتفاقی است که پیشتر شاهد آن بودیم؛ ضرب و شتم آمر به معروف این‌بار در اصفهان و اهواز؛ اتفاقی که زخم کهنگی ناپذیر شهادت علی خلیلی را تازه ‌تر می‌کند و بیم آن می‌رود که اهمال در این زمینه سبب جری‌تر شدن اعمال هنجار شکنان شود.

آنچه ما نمی‌خواهیم شاهدش باشیم سکوت و اهمال در مجازات ضاربین و کوتاهی در پیگیری و عمل به قانون اساسی از سوی مسئولین است. کما اینکه رئیس محترم جمهور نیز گفته بود: (اجرای این وظیفه از آن کارهای مهمی است که برای خیلی‌ها خوشایند نیست و ممکن است ناراحت و عصبانی شوند اما قانون اساسی کشور باید اجرا شود و هر کسی در این کشور با هر مسوولیتی باید بداند این دولت به حول و قوه الهی در ادامه راه، برای اجرای قانون اساسی مصمم خواهد بود.)  از هفته‌های اخیر جریان روزنامه‌های زنجیره‌ای حمله‌های خود را به امر به معروف و ناهی از منکر شروع کرده‌اند اما جریان دانشجویی با دفاع تمام قد از مسئولین می‌خواهد همه تمهیدات فرهنگی، اجتماعی و انتظامی را برای احیای امر به معروف و نهی از منکر به کار گیرند و آقای روحانی باید بداند امروز روزی است که دولت باید به این سخن جامعه عمل بپوشاند و مقتدرانه در راه اجرای قانون و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و ناهی از منکر گام بردارد.

امید است که با همکاری قوای سه گانه در اجرای قانون دیگر شاهد وقوع اتفاقاتی این چنین و مهجوریت این واجب الهی نباشیم.»

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها