امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113037
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 14
صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اصلاحات پروانه مخابرات در جریان اعطای مجوز 3G، ...

صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اصلاحات پروانه مخابرات در جریان اعطای مجوز 3G، اظهار داشت: در جریان بررسی شروط دریافت مجوز 3G از سوی اپراتورها، فرصتی فراهم شد تا شرایط و محدودیت‌هایی در پروانه مخابرات به عنوان اپراتور غالب در بازار، گنجانده شود که به این ترتیب یک ماده با 12 بند به پروانه این اپراتور اضافه شد.

وی ادامه داد: بخش اعظم مذاکرات در این بخش بود و اتفاقا یکی از دلایلی که مذاکرات با همراه اول برای دریافت مجوز نسل 3 نسبت به ایرانسل طولانی شد، همین ماده بود.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: از جمله این شروط، اصلاح تعهدات توسعه و اجرا در بخش دیتا و ADSL بود. گسترش دیتای این اپراتور در 8 شهر توسعه یافته، مشروط به ورود به شهرهای کوچک شده و نمی‌تواند تنها در شهرهای بزرگ سرویس ارائه کند.

وی ادامه داد: همچنین موضوع Bit rate (نرخ بیت به ازای هر یوزر) در پروانه این اپراتور شفاف شده است.

عباسی تصریح کرد: علاوه بر این، در پروانه این اپراتور بخشی با موضوع سهم مخابرات در بازار پیش‌بینی شده که فعلا جای عدد این سهم خالی است و هر زمان روی این عدد به جمع‌بندی رسیدیم، اپراتور موظف به رعایت آن است.

معاون رگولاتوری خاطرنشان کرد: برای تعیین سهم مخابرات منتظر تعیین تکلیف اپراتورهای ارتباطات ثابت هستیم تا ببینیم این اپراتورها چطور فعالیت می‌کنند و تا چه اندازه می‌توانیم برای توسعه این بخش به آنها اتکا کنیم.

وی یادآور شد: اصلاحیه پروانه مخابرات پس از نهایی شدن و اعطا، در دسترس عموم قرار داده می‌شود.

انتهای پیام/آ
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار