امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113042
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته گذشته در حالی که آموزش عالی کشور تحت‌الشعاع افزایش شهریه دانشگاه آزاد بود و

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته گذشته در حالی که آموزش عالی کشور تحت‌الشعاع افزایش شهریه دانشگاه آزاد بود و التهابات و اعتراضات در این زمینه به اوج رسیده بود عیادت برخی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی از رهبر معظم انقلاب و سلام مقام معظم رهبری به دانشجویان آرامشی برای جامعه دانشگاهی کشور بود.

بهروز کلاته عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در این زمینه اظهار داشت: شکر خدا حال رهبر معظم انقلاب بسیار خوب بود و به تمام دانشجویان و جوانان سلام رساندند و از خداوند متعال برای آنها آرزوی توفیق داشتند.

این فعال دانشجویی دانشگاه مالک اشتر تاکید کرد: ما هم سلام تمام دانشجویان دانشگاه مالک اشتر را به رهبر معظم انقلاب رساندیم.

میکائیل دیانی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: ایشان در این دیدار بسیار با روحیه بودند و بسیار خوب از دانشجویان استقبال کردند. حال ایشان مساعد بود و با شوخی و خنده با اعضای تشکل‌ها برخورد داشتند.

دیانی تاکید کرد: در این مراسم پیام همه دانشجویان و جوانان را به مقام معظم رهبری رساندیم و گفتیم که همه آنها مشتاق دیدار و عیادت از ایشان هستند و برای بازگشتشان از بیمارستان لحظه شماری می‌کنند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در این مراسم از ما خواستند تا سلام ایشان را به همه دانشجویان برسانیم و دعا کردند تا خداوند همیشه همه دانشجویان و جوانان کشور را حفظ کند.

وی همچنین اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این مراسم مانند همیشه استوار و با رویی گشاده از دانشجویان استقبال کردند و برخورد ایشان ما را به یاد دیدار اخیری که با دانشجویان داشتند انداخت.

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: امروز برای دانشجویان یک روز به یاد ماندنی بود روزی که در تمام طول عمر آن را فراموش نخواهند کرد. این دانشجویان که از اعضای اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی بودند امروز یک بار دیگر تواستند رهبرشان را نزدیک ببینند و با ایشان گفت‌وگو کنند.

وی ضمن بیان اینکه حال رهبری بسیار مساعد و خوب است، افزود: رهبر معظم انقلاب استقبال بسیار گرمی از دانشجویانی که برای عیادت ایشان به بیمارستان رفته بودند، داشتند.

پهلوان ادامه داد: در این دیدار همانطور که از قبل به اعضای اتحادیه قول داده بودیم، سلام همه آنها را به مقام معظم رهبری رساندیم و ایشان نیز به همه دانشجویان و جوانان سلام رساند.

* افزایش شهریه دانشگاه آزاد و اعتراضات گسترده دانشجویان

شهریه دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی جدید 15 درصد افزایش یافته است.

تعداد بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف در تماس با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اعتراض به افزایش شهریه، به ویژه شهریه ثابت دانشگاه، این افزایش را غیرقانونی دانسته و اعلام کردند: بر اساس قانون دانشگاه آزاد از ابتدای تأسیس تاکنون، افزایش شهریه شامل ورودی‌های سال‌های گذشته نمی‌شده، در حالی که امسال دانشگاه آزاد به صورت بی‌سابقه، افزایش شهریه ثابت و متغیر را به ورودی‌های حتی سال‌های گذشته این دانشگاه نیز اعمال کرده است.

برخی دانشجویان دکترای این دانشگاه نیز در تماس با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اعلام کردند: سال 92 برای مقطع دکترا هر ترم 2 میلیون و 400 هزار تومان به عنوان شهریه ثابت پرداخت می‌کردند که  این شهریه در سال‌های گذشته یعنی 88-89-90 و 91 نیز به همین صورت بوده است، ولی برای ترم جدید، باید 3 میلیون و 50 هزار تومان پرداخت کنند.

این دانشجویان حتی ادعای حقوقی دارند و می‌گویند عملکرد دانشگاه آزاد در افزایش شهریه‌ها تخلف است و پیگرد حقوقی دارد.

 * انتصابات آموزش عالی

در حکمی از سوی حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، محمد جواد فیض به عنوان مشاور حقوقی و ارتباطات رئیس جهاد دانشگاهی منصوب شد.

محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران، محمد جعفر صدیق دامغانی‌زاده را به ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران منصوب کرد.

همچنین با صدور حکمی از سوی نیلی احمدآبادی، سرپرست دانشگاه تهران علی مقاری، با حفظ وظایف آموزشی و پژوهشی به مدت سه سال به عنوان رئیس دانشکده شیمی پردیس علوم دانشگاه تهران، منصوب شد.

هیأت دولت در جلسه دوم شهریور ماه به استناد تبصره 3 ماده 5 قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات با افزودن یک بند به ماده 8 اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت را به عنوان عضو  حقوقی هیأت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی انتخاب کرد.

شورایعالی انقلاب فرهنگی سه رئیس واحدهای دانشگاه آزاد را تأیید کرد.

متن مصوبه تأیید انتخاب سعید جامه بزرگی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، نوذر قنبری رئیس دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه و شهریار عباسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان روی سایت دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.

در اولین جلسه شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت که امروز چهارشنبه 26 شهریورماه برگزار شد، مسئولیت اعضای شورای مرکزی مشخص شد.

در این جلسه براساس رای اعضا، علی بیانی به عنوان دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت انتخاب شد.

فیاض محمد باقری مسئول واحد سیاسی، علی گنجی مسئول آموزش و تحقیقات، رضا عسکری اصل ارتباطات خارجی بهزاد مراد خانی مسئول حوزه و دانشگاه ، مریم همتی مسئول انقلاب فرهنگی، و زینب السادات حسینی به عنوان مسئول واحد جنگ نرم معرفی شدند.

* اعلام نتایج برخی آزمون‌های آموزش عالی

در هفته گذشته کارنامه نهایی آزمون سراسری منتشر شد.

فهرست اسامی 175 هزار و 45 نفر از پذیرفته‌شدگان کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی به همراه کارنامه نتایج نهایی این آزمون از طریق سازمان سنجش اعلام شد.

فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دوره مهندسی فناوری ارشد و دوره کارشناسی حرفه‌ای ارشد نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد.

اسامی پذیرفته شدگان مرحله انتخاب مجدد دکترای تخصصی اعلام شد.
 
آن دسته از داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت محل‌های جدید در مقطع دکترای تخصصی شرکت کرده اند، میتوانند با مراجعه به سایت www.azmoon.com از وضعیت خود مطلع شوند.

* تمدید مهلت ثبت‌نام در جشنواره خوارزمی

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره خوارزمی مهلت ثبت‌نام در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی تا پایان مهرماه تمدید شد.
 
علاقمندان برای ثبت‌نام می‌توانند به نشانی الکترونیکی www.khwarizmi.ir  مراجعه و نسبت به ارسال مدارک اقدام کنند.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها