امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113045
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، بعد از گذشت 7 ماه و چند دور مذاکرات، ایران و 6 ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، بعد از گذشت 7 ماه و چند دور مذاکرات، ایران و 6 قدرت جهانی در حالی برای دور تازه گفت‌و‌گو خود را آماده می‌کنند که اختلاف‌های قدیمی همچنین پابرجاست.

ایران همچنان مدعی است که برنامه‌های هسته‌ایش  مسالمت آمیز است اما کشورهای غربی نسبت به اهداف ایران مشکوک هستند و این کشور را متهم به ساخت سلاح هسته‌ای می‌کنند.

این دور از مذاکرات در نیویورک و در مقر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود و این به مفهوم حضور «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا و دیگر همتایانش در این دور از مذاکرات است.

«گری سیمور»، از اعضای سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا و کارشناس ارشد اندیشکده «بلفر» در این باره گفت که به نظر می‌رسد طرفین سعی می‌کنند تا آخرین مهلت منتظر مانده و سپس به هم نزدیک شوند و اقدام‌هایی نمایند. در این بین به نظر می‌رسد ایران از تنش‌های جغرافیایی ،سیاسی منطقه در حال استفاده کردن است.

وی تاکید کرد که بعید است درباره موضوع غنی سازی که عمده ترین موضوع مورد بحث مذاکرات است پیشرفتی صورت پذیرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها