امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113049
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 16
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: در دو هفته گذشته این خبرگزاری آمار فروش کتاب را در هفته دوم و سوم شهریور اعلام کرد که مورد ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: در دو هفته گذشته این خبرگزاری آمار فروش کتاب را در هفته دوم و سوم شهریور اعلام کرد که مورد توجه اهالی کتاب و ادبیات قرار گرفت.
 
هفته چهارم شهریور مصادف است با پایان فصل تابستان و آغاز فصل پاییز که با آغاز هفته دفاع مقدس نیز تقارن یافته است و این مناسبت‌های تقویمی در فروش کتاب‌های به فروش رفته در فروشگاه‌های سراسر کشور نیز تاثیر داشته و آمار جالب توجهی را ایجاد کرده است.
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در راستای ایجاد جریان مطالعه و کمک به اقتصاد نشر اقدام به جمع‌آوری و انتشار فهرستی از پنج عنوان کتاب‌ پرفروش کتاب‌فروشی‌های سطح کشور نموده است. برای دریافت و مشاهده کلیک کنید.
اولین نکته در آمار این هفته پرفروش شدن کتاب‌هایی است که زمان زیادی از انتشار و ورود آنها به کتاب‌فروشی‌ها نمی‌گذرد. کتاب «پرونده مسکوت» که تنها چهار روز از ورودش به بازار نگذشته توانست پرفروش شود. خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کتاب‌فروشی :کتاب شاهد» در مشهد علت این استقبال را در این مدت کوتاه جویا شد که در جواب اعلام شد با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه تازه‌های نشر به اطلاع مشتریان و مخاطبان خود می‌رسد. این کتاب که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را منتشر کرده حاوی اطلاعات، اسناد و تمام ابعاد پیرامون پرونده انفجار نخست وزیری در سال 60 است.

همچنین کتاب «ادب الهی» که متن سخنرانی‌های مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی است با توجه به اینکه به تازگی منتشر شده اما توانسته از فروش خوبی برخوردار شود. کتاب دیگری که به تازگی روانه بازار شده و از استقبال خوبی برخوردار بوده است کتاب «ماه در آینه» است که موسسه شهید کاظمی آن را منتشر کرده است. این کتاب نگاهی گذرا به سیره و سلوک فردی و اجتماعی رهبر انقلاب است، که با توجه به اینکه رهبر انقلاب در هفته‌ای که گذشت در بیمارستان بستری بودند احتمالا در توجه اهالی کتاب نیز موثر بوده است.
 با توجه به اینکه فصل پاییز فصل عشاق نام دارد، فروش کتبی که دارای مضامین عاشقانه است با استقبال خوبی روبرو شده که باید فروش قابل توجه کتاب‌های مشاوره در حوزه ازدواج را نیز در کنار این موضوع دید.
نادر ابراهیمی با 4 مرتبه تکرار در آمار فروش این هفته از جمله نویسنده‌هایی است که در میان آمار پرفروش‌های هفته گذشته خودنمایی کرد در حالی که 6 سالاز وفات وی گذشته است. البته باید رضا امیرخانی را با 2 مرتبه تکرار دیگر نویسنده‌ای دانست که با وجود اینکه چندسالی است که اثر جدید روانه بازار نکرده اما همچنان مورد توجه اهالی مطالعه است.

پرفروش شدن کتاب «داستان راستان» (انتشار در سال 1339) اثر شهید مرتضی مطهری در یکی از فروشگاه‌ها جالب توجه است که می‌توان به میزان مقبولیت آثار این شهید بزرگوار بعد از گذشت بیش از 30 سال از شهادت وی رسید.
 توجه به مضامین و کتاب‌هایی که به رهبری انقلاب ارتباط پیدا می‌کند دیگر نکته‌ای است که می‌توان از این آمار استخراج کرد. موضوعی که طی سه هفته گذشته بارها در آمار به دست آمده جلب توجه کرده بوده و نشان از میزان مقبولیت نظرات و آراء رهبری انقلاب در میان جامعه کتاب‌خوان دارد.
دیگر نکته‌ای که در یک نگاه گذرا به این لیست دستگیر بیننده می‌شود پرفروش بودن آثار دفاع مقدس است. با توجه به اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس قرار داریم و با توجه به این نکته که این اتفاق یکی از اتفاقات مهم در تاریخ معاصر است و کتاب می‌تواند ابزار درستی در انتقال حوادث و اتفاقات آن دوره باشد این رویکرد به کتاب‌های با مضامین دفاع مقدس جالب توجه است.
بیشترین فروش در هفته‌ای که گذشت در میان ناشران به دفتر نشر معارف اختصاص یافت. ناشری که آثارش در میان اقشار دانشجویی مورد توجه است و یکی از دلایل همین استقبال موضوعات انتخابی در انتشار کتاب و و جود شبکه کتاب‌فروشی است.

انتشارات سوره مهر دیگر ناشری بود که توانست در هفته گذشته در رده دوم پرفروش‌ترین ناشران قرار بگیرد. در رتبه سوم ناشران، موسسه فرهنگی ایمان جهادی (صهبا) و موسسه شهید احمد کاظمی دو ناشری هستند که توانستند به صورت مشترک سوم شوند.
در هفته پایانی فصل تابستان با توجه به آماری که از 45 کتابفروشی به دست آمده، کتاب «من زنده‌ام» که شرح خاطرات اسارت معصومه آباد است و انتشارات بروج آن را منتشر کرده در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های هفته گذشته قرار گرفته است.

کتاب «کار باید تشکیلاتی باشد» که توسط انتشارات موسسه سرلشکر شهید احمد کاظمی منتشر شده دیگر کتابی است که در این هفته از فروش خوبی برخودار بوده و در رتبه دوم جای گرفته است.

کتاب‌های «عباس دست طلا»، «دختر شینا»، «مترسک مزرعه آتشین» و «بیشعوری» دیگر کتاب‌هایی بودند که در کنار هم در رده سوم به صورت مشترک پرفروش‌های هفته چهارم شهریور قرار گرفتند.
گروه کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در راستای نمایاندن تصویری شفاف از میزان فروش کتاب در سطح کشور و همچنین راهنمایی مخاطبان برای انتخاب کتاب و مطالعه آن، جدول آمار فروش هفتگی کتاب را به صورت هفتگی در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد تا بتوانند در انتخاب کتاب آزادانه عمل کنند.


ردیف عنوان

پرفروش اول
من زنده‌ام
پرفروش دوم
کار باید تشکیلاتی باشد

پرفروش سوم
عباس دست طلا . دخترم شینا . مترسک مزرعه آتشین . بی‌شعوری

 
برای دریافت جدول کامل پرفروش‌ها کلیک کنید.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها