امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113050
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 13
حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد نصب کنتورهای هوشمند و قطع آب مشترکان پرمصرف گفت: مشترکان پر ...

حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد نصب کنتورهای هوشمند و قطع آب مشترکان پرمصرف گفت: مشترکان پر مصرفی که در تهران از الگوی مصرف تبعیت نکنند، برای آنها کنتورهای هوشمند نصب خواهد شد، تا میزان آب مورد نیاز آنها در ماه محاسبه و اگر چنانچه از آن مقدار الگو و میزان آب مورد نیاز بیشتر مصرف کنند، آب شرب آنها قطع می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا قیمت پلکانی آب در تهران به شدت افزایش خواهد یافت، افزود: افزایش پلکانی قیمت آب در تهران مطرح نیست، بنابراین با توجه به طرح در نظر گرفتن جریمه برای مشترکان پرمصرف همان قطع آب است و با جریمه مشترکانی که چند برابر الگوی مصرف، آب مصرف می‌کنند، قصد داریم، مصرف آب را کاهش دهیم.

جانباز اظهار داشت: در ایران سرانه مصرف آب به‌ازای هر نفر در شبانه‌روز 250 لیتر است، درحالی که در بسیاری از کشورهای جهان سرانه مصرفی آب هر نفر کمتر از 150 لیتر است، پس باید بر روی مصرف بهینه آب و کاهش مصرف تلاش بیشتری شود و در شرایط سخت خشکسالی به صلاح نیست که برخی مشترکان چند برابر الگوی مصرف، آب مصرف کنند.

مدیر عامل آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: در زمان حاضر سامانه آبرسانی شرق تهران شامل سدهای لار و لتیان با کمبود جدی آب مواجه هستند، به‌ طوری که سد لار هم اکنون فقط 18 میلیون مترمکعب آب قابل استحصال دارد.

*پاییز سختی را در تهران خواهیم داشت

جانباز با بیان اینکه پاییز سختی را در تهران خواهیم داشت، افزود: بخش عمده این مشکل در شرق تهران خواهد بود و به همین منظور، شرکت آب و فاضلاب استان تهران طرح‌های لازم را برای انتقال آب از سامانه غرب به شرق در برنامه‌های خود دارد که یکی از آنها حفر 70 حلقه چاه است.

*به‌دنبال مصوب کردن قوانین مربوط به جریمه مشترکان پرمصرف هستیم

وی در پاسخ به این سئوال که آیا قطع 7 ساعته آب مشترکان پرمصرف تهرانی می‌تواند، مفید باشد، گفت: طی چند روز گذشته طرح قطع هفت‌ساعته انشعاب مشترکان پرمصرف در شهر تهران اجرایی شد و هم‌اکنون نیز شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به‌دنبال مصوب کردن قوانین مربوط به جریمه مشترکان پرمصرف است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها