امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113065
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سنا، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سنا، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ آماده کمک به دولت هستند، گفت: می‌توان با تعامل سازنده با یکدیگر در سال‌های آینده نقش بازار سرمایه در تامین مالی را پُررنگ‌تر از گذشته شاهد باشیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست شرکت‌های هلدینگ و سرمایه گذاری برتر با معاون اول رئیس جمهوری، برگزاری این نشست را نشان دهنده توجه دولت به بخش خصوصی دانست.

وی افزود: رئیس جمهوری گفته که شرکت های پیشران در اقتصاد باید نقش بیشتر در کمک به تامین مالی و خروج از رکود ایفا کنند که در این مرحله شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ به عنوان پیشران در اقتصاد ما مدنظر دولت است.

صالح آبادی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی این است که نقش بازار سرمایه در تامین مالی فعالیت های اقتصادی ارتقا یابد که این نشان از توجه دولت به بازار سرمایه و ظرفیت های آن برای خروج از رکود است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: سال گذشته 27 هزار میلیارد تومان مجموعه افزایش سرمایه‌ها و انتشار اوراق مشارکت و سایر اوراق بوده که اگر این عدد را با سال قبل مقایسه کنیم که حدود 12 هزار میلیارد تومان بود، بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: البته طبیعی است که ما به جایگاه بازار سرمایه راضی نیستیم و باید جایگاه بهتری برای آن ترسیم کنیم.

صالح آبادی با بیان اینکه ما به دنبال مرتفع کردن ابهامات موجود در صنایع مختلف هستیم، گفت: دولت به دنبال آن است تا فضای سرمایه گذاری را برای فعالان اقتصادی شفاف کند که آنان به دور از ابهاماتی که در بخش های مختلف صنعت وجود دارد سرمایه گذاری ها را دنبال کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بازارهای سرمایه ابزارهای مختلفی طرح شده که در جهت تامین مالی می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها