امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113069
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 164
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «عرب 48»، مسئولان اسرائیلی نسبت به استفاده بیش از حد از ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «عرب 48»، مسئولان اسرائیلی نسبت به استفاده بیش از حد از نیروهای ذخیره و

مهمات در خلال جنگ‌ها و بالارفتن میزان هزینه‌های ارتش از این طریق هشدار دادند.

همچنین به گزارش روزنامه «هآارتص» اسرائیل، ارتش خسارت‌های جنگ اخیر غزه را 8.6 میلیارد شکل، تخمین زده که بودجه امنیتی رژیم صهیونیستی را به 11 میلیارد شکل رسانده است.

«هارئیل» کارشناس مسائل استراتژیک در گفت‌و‌گو با هآارتص گفت: در جنگ 33 روزه لبنان 170 موشک به سمت مناطقی که گمان می‌رفت موشک‌های حزب‌الله از آن‌جا شلیک شده اند، پرتاب شد در حالی که حتی یک نفر از افراد حزب‌الله یا تأسیسات آن‌ها آسیبی ندید.

وی ادامه داد: در جنگ  اخیر غزه ارتش اسرائیل بر بالارفتن میزان هزینه ها واقف بود ولی فرماندهان عالی رتبه بر استفاده بیش از حد از نیروی ذخیره و سلاح‌ها و مهمات بیشتر اصرار داشتند.

این تحلیل‌گر مسائل استراتژیک به نقل از «عوفر شلیح» رئیس کمیسیون بازسازی نیروی نظامی در کنست اسرائیل گفت: با این شیوه‌ای که در طول جنگ‌ها پیش می‌گیریم، مقدار کمی افزایش در بودجه نظامی باعث به وجود آمدن کسری بودجه شدید در دیگر بخش‌های دولتی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: با این شیوه که هر دو سال یکبار یک جنگ تمام عیار ایجاد می‌کنیم در واقع خواسته کسانی را برآورده می سازیم که خواستار تضعیف اسرائیل و ارتش آن هستند و با این میزان هزینه‌ای که در هر جنگ ایجاد می‌شود، توان ارتش اسرائیل در هر جنگ کاهش محسوسی را حس خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار