امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113082
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز - جمعه- مقر سازمان ملل متحد میزبان هفتمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 درباره ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز - جمعه- مقر سازمان ملل متحد میزبان هفتمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 درباره راه حل جامع هسته ای بود.

این مذاکرات پیش از ظهر امروز -جمعه- به وقت محلی به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و با حضور هیأت های ایران و 1+5 آغاز و حدود 40 دقیقه به طول انجامید.
پس از این نشست، ظریف و اشتون ملاقات خصوصی داشتند که حدود نیم ساعت طول کشید.
سید عباس عراقچی و هلگا اشمیت معاونان ظریف و اشتون نیز حدود نیم ساعت با هدف رسیدن به چارچوب و نحوه مذاکرات در روزهای آینده به گفت وگو نشستند.
معاونان وزرای امور خارجه ایران و روسیه به ریاست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی و سرگئی ریابکوف نیز گفت وگویی دوجانبه داشتند که 45 دقیقه به طول انجامید.
معاونان وزرای خارجه ایران و انگلستان نیز به مدت نیم ساعت به گفت وگو پرداختند.
قرار است تا دقایقی دیگر نیز نشست دوجانبه ایران و فرانسه به ریاست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی و نیکلا دو ریویر نماینده فرانسه در گروه 1+5 برگزار شود.
نیویورک بعدازظهر امروز به وقت محلی میزبان نشست کارشناسی ایران و 1+5 خواهد بود
به گزارش فارس، نشست معاونان و مدیران سیاسی ١+٥ فردا صبح به وقت محلی نیز مجددا برگزار خواهد شد.
هیأت های مذاکره کننده ایران و 1+5 پیش از این شش دور در شهر وین درباره راه حل جامع هسته ای به گفت وگو نشستند که در ششمین دور به دلیل اینکه توافقی حاصل نشد قرار شد این مذاکرات برای چهار ماه دیگر (سوم آذر 1393) تمدید شود.
وزرای امور خارجه ایران و گروه 1+5 (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، انگلستان و آلمان) سوم آذر ماه سال گذشته (1392) در شهر ژنو درباره برنامه هسته ای ایران به توافقی تحت عنوان «برنامه اقدام مشترک» دست یافتند که این توافقنامه 30 دی ماه وارد مرحله اجرا شد و پس از آن مذاکرات به منظور دستیابی به راه حل جامع هسته ای آغاز شد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار