امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۲۱:۲۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1131
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 304
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با عدنان محمود سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با عدنان محمود سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: من معتقدم هر انسان با‌هوشی نگاه به سوریه کند واقعیت‌ها را درک می‌کند.

وی با بیان اینکه ملتی مسلمان از سوی دشمنان خارجی مورد حملات ناجونمردانه و تروریستی واقع شده است اظهار کرد: تصمیم آنها این است که حکومت سوریه را ساقط کرده و خودشان را بر این کشور مسلط شوند و سوریه را تجزیه کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه آمریکا و غربی‌ها در عراق و افغانستان شخصا در مسئله جنگ وارد شدند و خسارت دیدند به همین علت استرات‍‍ژی خود را تغییر داده‌اند، خاطرنشان کرد: آنها به جای اینکه خود وارد صحنه شوند آمده‌اند مسلمانان را به جان هم انداخته‌اند و دشمنی با اسراییل را مبدل به دشمنی مسلمانان با یکدیگر کردند.

وی تاکید کرد: این نقشه بسیار خطرناکی است که با پول مسلمانان، مسلمانان را در هم بکوبند، تضعیف کنند و اسراییل که دشمن اصلی است سالم بنشیند و تماشاگر باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: من از غفلتی که دامان سه کشور ترکیه، قطر و عربستان را گرفته و از غفلتی که دامان برخی از علما مثل قرضاوی را گرفته است تعجب می‌کنم؛ چقدر انسان باید غافل و بی‌خبر باشد که نداند در سوریه چه خبر است.

وی با اشاره به اینکه دولت سوریه اعلام کرده است آماده مذاکره و برگزاری انتخابات است، یادآور شد: دموکراسی از لوله تفنگ در نمی‌آید بلکه از صندوق انتخابات بیرون می‌آید و آقای بشار اسد گفته است هر چه مردم سوریه بگویند می‌پذیرم.

این مرجع تقلید اظهار داشت:‌ منطق به این روشنی، چرا امثال قرضاوی غافل و بی‌خبر هستند و چطور اجازه می‌دهند خون مسلمانان به دست مسلمانان ریخته شود.

وی با بیان اینکه سه دولت عربستان، قطر و ترکیه جنگ نیابتی از طرف آمریکا و اسرائیل را شروع کرده‌اند گفت: اینها پولشان را هم خودشان می‌دهند و نیابت می‌کنند که آمریکا و اسراییل سالم باشند.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: اگر فعالیت‌های رسانه‌های تخریبی از بین برود تاریخ قضاوت و آقای اردوغان و حکام عربستان و قطر را محکوم خواهد کرد.

وی خطاب به آتش افروزان جنگ سوریه گفت: شما به چه دلیل از بیرون و از 40 کشور خارجی تروریست وارد کردید که مردم را بکشند و به مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد، علمای مذهبی و بیمارستان‌ها حمله کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تاریخ قرضاوی و تقویت کنندگان مخالفان دولت سوریه را محکوم می‌کند ابراز داشت: امیدوارم مسلمانان از خواب غفلت بیدار شوند و نباید جانشین دشمنان اسلام شوند و به نفع دشمنان اسلام کار کنند.

وی با بیان اینکه نباید دشمن اصلی یعنی اسراییل سالم باشد اما از این طرف مسلمانان در جنگ طایفه‌ای به جان هم بیفتند خاطرنشان کرد: مشکل اصلی شیطنت رسانه‌های مزدور است که افکار این گروه‌ها را ترویج می‌دهند.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه باید واقعیت‌های سوریه به صورت قوی روشن شود‌ افزود: از نظر ما مسئله سوریه خیلی واضح است، دولت و ملت فلسطین خواهان دموکراسی و گفت‌وگو هستند، چرا مسئله‌ای به این واضحی را درک نمی‌کنند.

وی با اشاره بر اینکه امیدواریم کسانی که غافل هستند از خواب غفلت بیدار شوند ابراز داشت: باید آتش بس داده شود، سلاح‌ها را زمین بگذارند و به پای صندوق‌های رای بروند و آنچه خواسته ملت سوریه است شود، نه آنچه 40 کشور خارجی و تروریست‌ها می‌خواهند.

این مرجع تقلید گفت: امیدواریم چین، روسیه و ایران برای روشن کردن اذهان عمومی مردم دنیا بیشتر فعالیت کنند و افراد غافلی مثل قرضاوی را روشن کنند.

وی با بیان اینکه این افراد در حال تخریب خانه خود به دست خود هستند ابراز داشت: البته ما معتقدیم همین بساط دامان خودشان را هم خواهد گرفت و قطر، ترکیه و عربستان هم در این دام خواهند افتاد. 
 آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه در دادگاه عدل الهی پاسخ این خون‌هایی که بر زمین می‌ریزد را چه کسی خواهد داد، اظهار داشت: من با افراد وهابی تکفیری صحبتی ندارم زیرا اینها واقعا معتقد به مبنانی اسلام نیستند اما علمای مذهبی که به خدا و روز قیامت معتقد هستند بنشینند و فکر کنند جواب این خون‌ها را چه کسی خواهد داد.

وی با بیان اینکه الحمدالله ارتش سوریه و بشار اسد شجاعت خود را نشان دادند یادآور شد: این شجاعت در تاریخ نوشته می‌شود که اینها می‌خواهند جلوی تجزیه سوریه را بگیرند و مقاومت را در مقابل اسراییل حفظ کنند که این جای تقدیر و تشکر دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به مواضع خود در دفاع از دولت و ملت سوریه گفت: هر انسان عاقل و بی‌طرف که نگاه به سوریه و این جریانات می‌کند اعتقادش همین خواهد بود مگر اینکه مزدور غرب و اسراییل باشد.

وی ابراز داشت: امیدوارم در آینده نزدیک پرده‌ها کنار رود و دشمنان مایوس شوند و ملت سوریه برای حکومت خود تصمیم بگیرند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در عین حال با تاکید بر اینکه ما معتقدیم باید اصلاحات در سوریه انجام شود گفت: البته این اصلاحات باید از طریق مذاکره صورت بگیرد نه از طریق لوله تفنگ، کارشناسان باید مطالعه کنند و برای اصلاحات طرح بدهند و این طرح‌ها بررسی و اجرا شود که این هم احتیاج به خونریزی ندارد.

وی با اشاره به کشتار کودکان بی‌گناه و دانشجویان و دیگر اقشار مردم سوریه گفت: این راه اصلاحات نیست بلکه این کار روز به روز عداوت و دشمنی را بیشتر می‌کند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: البته طرح نهایی غربی‌ها این است سوریه که در خط مقدم مقابله با اسراییل است را ساقط کنند و بعد سراغ حزب‌الله بروند و سپس عراق و بعد از آن به سراغ ایران بیایند و در ادامه نقشه دارند بر تمام خاورمیانه مسلط شوند.

وی با بیان اینکه یقین بدانید حکومت عربستان سعودی را نیز ساقط خواهند کرد، ابراز داشت: فعلا عربستان آتش بیار معرکه غرب است و با آن کاری ندارند.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان گفت: من واقعا در همه روزها در قنوت نمازهایم برای مسلمانان دعا می‌کنم.
انتهای پیام/78010/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها