امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113101
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۴
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی‌فرد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی‌فرد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به اینکه انسان متقی دارای زره ایمان و عمل صالح است، بیان کرد: این زره به انسان حیات طیبه خواهد بخشید.

وی با بیان اینکه عمل صالح از پشتوانه علمی محکمی برخوردار است، گفت: عقل و علم باید مشعل حرکت انسان باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بر آراستن عمل با علم و تقوا تاکید کرد و افزود: با این حرکت می‌توانیم دنیا را اصلاح کنیم.

ابوترابی‌فرد ولایت فقیه را ولایت فقه و عدل دانست و اظهار کرد: فقه و عدالت در چهره درخشان ولی فقیه متجلی است.

وی تاکید کرد: نظام اسلامی هر جایگاهی به دست آورده مدیون قول سدید رهبری است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بر استفاده مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی بر سخن مستحکم تاکید کرد و ادامه داد: قول سدید رمز حیات مکتب تشیع و اقتدار مرجعیت شیعه است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر جامعه اسلامی به قول سدید آراسته شود امروز و گذشته آن اصلاح خواهد شد.

ابوترابی‌فرد رفتار حق و عمل صالح را مبتنی بر اعتقادات دینی و معرفتی دانست و خاطرنشان کرد: در حیات فقهی آنجایی که قول سدید استفاده شده نتایج و آثار خوبی به دست آمده است.

وی از جمهوری اسلامی به عنوان قول سدید یاد و اظهار کرد: هرچه از عمر این نظام می‌گذرد از استحکام بالاتری برخوردار می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پشتوانه مردمی جمهوریت نظام و وجود رهبری اسلامیت نظام را تایید می‌کند، تاکید کرد: نظام اسلامی باید با استفاده از قول سدید در دنیای امروز و فردا تحول ایجاد کند.

وی بر مشارکت مردمی در عرصه‌های مختلف تاکید و اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید مسیر همیاری مردم را هموار کنند تا مردم در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه اقتصادی به نقش آفرینی بپردازد.

ابوترابی‌فرد فهم صحیح دین و انتقال آن را رسالت اصلی حوزه‌های علمیه دانست و خاطرنشان کرد: عمود خیمه انقلاب فقاهت، عدالت و مدیریت بر مبنای تدبر است.

وی با اشاره به اینکه ارزش انسان به عمل صالح و تقوای اوست‌، بیان کرد: عمل صالح نیازمند انگیزه الهی است و ویژگی آن مطابقت با دستورات شرع است.

ابوترابی محور اصلی سخنان خداوند در قرآن کریم را ایمان و تقوا دانست و ادامه داد: نقطه عطف ایمان و تقوا نیز عمل صالح است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر عمل انسان مبتنی بر علم، دین و اصول معرفتی باشد راه سعادت برای او باز خواهد شد و در رسیدن به خداوند متعال از دیگر افراد سبقت خواهد گرفت.

وی بر تقویت اسلامیت و جمهوریت نظام تاکید کرد و گفت: این نظام بر اساس این دو اصل بنا شده است و با تقویت این دو اصل می‌توانیم اهداف خود را پیش ببریم.

ابوترابی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی باید برای تقویت اصل جمهوریت نظام اقدامات غیرحاکمیتی را به مردم واگذار کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی ایران تصریح کرد: نظامی که بتواند در برابر تهاجم‌های مختلف دشمن در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایستادگی کند هندسه قدرت را در منطقه تغییر می‌دهد.

ابوترابی یادآور شد: مدیر یک دستگاه یا نهاد اجرایی برای اینکه بتواند در مجموعه خود عمل صالح را تقویت کند، باید رفتار و فعالیت‌های خود را با تقوا و ایمان پیش ببرد.

وی بر رعایت قول و فعل سدید تاکید کرد و گفت: اگر جامعه اسلامی قول سدید را مبنای اقدام خود قرار دهد طبق گفته خداوند متعال در قرآن کریم گناهان اعضا جامعه بخشیده خواهد شد.

انتهای پیام/2258/ر40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها