امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113102
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۴
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در ارتباط با آثار گناه سوءظن و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در ارتباط با آثار گناه سوءظن و بدبینی اظهار کرد: انسان باید از انجام اقداماتی که سبب می‌شود افراد به او سوءظن داشته باشد، پرهیز کند.

وی تجسس برای اثبات سوء ظن را گناه دانست و ابراز کرد: در طول تاریخ سوءظن افراد نسبت به پیامبران و اولیا خداوند سبب گمراهی بسیاری از افراد شده است.جوانان و نوجوانان باید تقوا پیشه کنند تا بتوانند از وسوسه‌های شیطان در امان باشند و به خداوند متعال که سرچشمه خوبی هاست نزدیک‌تر شوند.

آیت‌الله سعیدی یاد قبر و قیامت را از عوامل تقویت تقوا برشمرد و اظهار کرد: تقوا ملزومی برای انسان است ولی جوانان در موقعیت حساسی قرار دارند که باید به این وسیله ارتباطی با خداوند توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به ائتلاف 25 کشور علیه داعش اقدام کرده‌اند، تصریح کرد: سران نظام استکباری از عدم دعوت از ایران اسلامی برای حضور در این ائتلاف سخن به میان آورده‌اند اما این سخن آن‌ها دروغ است زیرا جان‌کری وزیر امور خارجه آمریکا درخواست حضور ایران در اتلاف علیه داعش را برای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عنوان کرده است.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: با اینکه برخی از مسئولان کشوری با حضور ایران در این ائتلاف موافق بودند اما رهبر معظم انقلاب با این امر مخالفت کردند زیرا آمریکا در ائتلاف برای بحران سوریه نیز هیچ اقدام موثری را انجام نداد و مقابل داعش هم هیچ غلطی نخواهد کرد زیرا داعش دست‌ساز آمریکاست.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای حضور مجدد نیروهای نظامی خود در عراق و سوریه و برگرداندن آبروی از دسته رفته خود در جنگ رژیم صهیونیستی و غزه است، متذکر شد: حضور آمریکا در منطقه به جز ضرر و سرافکندگی هیچ چیز دیگر نخواهد داشت.

امام جمعه قم در ادامه مطرح کرد: فیلم‌های سینمایی که در عرصه دفاع مقدس ساخته می‌شود قابل تحسین است اما آموزه‌های هشت سال دفاع مقدس باید به خوبی در این فیلم‌ها به نمایش گذاشته شود در صورتی که در برخی از این فیلم‌ها حقایق دفاع مقدس به نمایش گذاشته نمی‌شود.

وی با تاکید بر بصیرت افزایی دانشجویان در عرصه‌های مختلف از جمله سیاسی و اجتماعی گفت: دانشگاه‌ها نباید به باشگاه سیاسی و دانشجویان نباید به ابزار سیاستمداران تبدیل شوند.

آیت‌الله سعیدی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید افزود: نظم علمی و فناوری جدیدی در دنیا در حال تولید است و برای تولید این نظم در نظام اسلامی نیازمند پیشرفت‌های علمی و‌ فرهنگی هستیم.

وی از آغاز هفته دفاع مقدس در روزهای آینده یاد کرد و متذکر شد: هشت سال دفاع مقدس ایران اسلامی شجاعت و ایمان مردم را به نمایش گذاشت و این دفاع یک امتحان بزرگ الهی بود.دفاع مقدس به دنیا فهماند که ملت ایران به جنگ و درگیری تمایلی ندارند ولی برای حراست از خاک خود از تمام توان خود استفاده خواهد کرد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) یاری خداوند در انقلاب اسلامی را وابسته به چهار عامل دانست و ابراز کرد: ایمان، بصیرت، مجاهدت بدون ترس و مقاومت تا پایان راه معیارهای اصلی بود که سبب شده دست خداوند ملت را یاری کند.

وی کمبود آب در کشور ایران را یک بحران بسیاری جدی خواند و تصریح کرد: مردم باید با صرفه جویی و توسل به خداوند و اولیا او برای نزول باران این بحران را پشت سر بگذارند.

آیت‌الله سعیدی سلامتی رهبر انقلاب اسلامی را نعمتی برای مردم برشمرد و گفت: در طول بستری ایشان حقایق بسیاری کشف شد که از جمله این حقایق ابراز حجم بزرگی از محبت و ارادت مردم به ایشان بوده است.

وی با اشاره به اینکه محبت به رهبر انقلاب به مرزهای ایران اسلامی محدود نشد، خاطرنشان کرد: ابراز علاقه و نگرانی مردم کشورهای دیگر نسبت به وضعیت بیماری رهبر انقلاب اسلامی نشان دهنده عمق معرفت به رهبری است.

آیت‌الله سعیدی به ارائه الگوی جدید در عرصه تعامل صادقانه با مردم توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: اطلاع رسانی مطلوب در زمان بستری ایشان دشمن خبرساز و شایعه‌ساز را خلع سلاح کرد و مسئولان باید اقدامات رهبری در این مسئله را الگوی خود قرار دهند.

انتهای پیام/79016/خ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها