امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113103
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۴
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، محمدرضا تابش ظهر امروز در جمع مردم اردکان با بیان اینکه دیپلماسی، عرصه تدبیر، امیدواری و تلاش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، محمدرضا تابش ظهر امروز در جمع مردم اردکان با بیان اینکه دیپلماسی، عرصه تدبیر، امیدواری و تلاش است، اظهار داشت: نگاه با عینک خوش بینی و بدبینی مطلق به وقایع دیپلماتیک از جمله مذاکرات هسته‌ای مطرود است.

وی درباره مذاکرات هسته‌ای در نیویورک، بر سر دستیابی به توافق جامع بیان کرد: این مذاکرات به این دلیل حائز اهمیت است که در نهایت می‌تواند مسیر رسیدن به توافق در پرونده هسته‌ای را هموار کند و فرصتی برای ایران و آمریکا برای دستیابی به توافقی تلقی شود که 10 سال است مترصد آن هستند.

تابش تصریح کرد: این فرصت طلایی باید بدون زیاده‌خواهی و فشار طرف‌های درگیر در موضوع هسته‌ای و با لحاظ کردن منافع ملی مذاکره کنندگان، به راه‌حلی منصفانه و عادلانه بیانجامد.

نماینده مردم اردکان در مجلس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، اقتصاد را یکی از ملاک‌های سنجش قدرت هر کشور توصیف کرد و اظهار داشت: یکی از ملاک‌های اصلی برای سنجش قدرت و صلابت هر کشوری، اقتصاد کارآمد، پویا و توانمند است که به مردم آن کشور عزت می‌بخشد و در دنیا برای آنها احترام می‌آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حضور در کنفرانس ائتلاف علیه داعش در پاریس بحثی حاشیه‌ای است که نباید سایه خود را بر مذاکرات در نیویورک بیندازد، گفت: داعش محصول تحجر و تندروی و کمک مالی و تسلیحاتی برخی دولت‌های خاورمیانه و غربی  است و امروز که به هر دلیلی دست از حمایت از این گروه تروریستی برداشته‌اند، همان دولت‌ها برای مقابله با دست پرورده خود کنفرانس می‌گذارند.

وی با تاکید بر اینکه ایران نقشی در پدیدآوردن این گروه نداشته، بنابراین لزومی ندارد در این مذاکرات حضور داشته باشد، اظهار داشت: امروز از سوی رهبر معظم انقلاب و دولتمردان یک صدا شنیده می‌شود که در هیچ عملیات نظامی و تسلیحاتی با غرب شرکت نخواهند کرد و ایران حتی حاضر به پذیرش گفت‌وگو در این زمینه هم نیست.

تابش همچنین با اشاره به اینکه از اوایل دهه 90 میلادی و با سقوط بلوک شرق، اندیشه جهان تک قطبی با محوریت آمریکا، ذهن سردمداران این کشور را به خود مشغول کرد و  ایده خاورمیانه بزرگ عاملی برای دستیابی به این اندیشه بود، یادآور شد: یکی از  این راهکارها، مهار ایران و ساختن بدلی برای اسلام انقلابی به اسم اسلام جهادی بود تا از بسط و گسترش و نفوذ تشیع انقلابی جلوگیری کند و مبارزات ضد استعماری را خنثی و آن طرف به وجهه رحمانی و جهان شمول اسلام ضربه وارد کند.

وی درباره اجرایی کردن ایده خاورمیانه بزرگ ادامه داد: در فاز اول، تشکیل القاعده و طالبان در دستور کار قرار گرفت که در نهایت حضور نظامی آمریکا در منطقه و در دو کشور همسایه ایران، علاوه بر آنکه موجب مهار ایران نشد، بلکه به عاملی برای بسط قدرت و نفوذ ایران در خاورمیانه شد و در فاز دوم، ایده شکل‌گیری داعش و تروریست‌های تکفیری را طراحی کردند که آن هم به چالشی بر علیه غرب و شکست سیاست‌های منطقه‌ای آنها تبدیل شد.

وی پیشروی ناگهانی داعش در عراق ظرف چند روز را با هدف  تجزیه عراق و در راستای دستیابی به طرح ایده خاورمیانه بزرگ دانست و بیان کرد: اما دستیابی داعش به منابع نفتی، سرازیر شدن پول‌های هنگفت به خزانه‌اش، قساوت داعش در رفتار با شهروندان اعم از شیعه و سنی و کرد و ایزدی، رفتارهای خشن و غیرقابل باور با مردم و گردن زدن شهروندان آمریکایی، موج دوم مهاجرت تکفیری‌ها از سوریه و عراق به کشورهای متبوعشان در غرب، باعث شد تا آمریکا و دول غربی و حامیان منطقه‌ای داعش به فکر پایان دادن به حمایت از این گروه و مبارزه با آن بیفتند.

تابش، صحبت‌های اوباما مبنی بر اینکه برای منطقه و خاورمیانه ایران شیعی خطر نیست بلکه افراطی‌های سنی خطر هستند را در واقع اعتراف به تکیه بر اسلام افراطی برای مقابله با ایران برشمرد و گفت: غرب نمی‌خواهد مبارزه با داعش همانند جنگ با عراق و افغانستان موجب قدرت گیری ایران شود بنابراین آمریکا و شرکایش مایل به دعوت از ایران برای کنفرانس مقابله با داعش نیستند ایران هم قاطعانه اعلام کرده در این کنفرانس شرکت نخواهد کرد.

وی از تدابیر خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی که ایران را با صلابت از این تنگناها عبور داده و به قدرتی منطقه‌ای تبدیل کرده تشکر و قدردانی کرد و ابراز داشت: دنیا چه بخواهد بپذیرد و یا اینکه خود را به تغافل بزند، نقش تعیین کننده ایران در معادلات منطقه‌ای و جهانی بر هیچکس پوشیده نیست و این قدرت مرهون نفس قدسی حضرت امام (ره)، تدابیر راهگشای رهبری معظم انقلاب اسلامی و تلاش دولتمردان و ایثارگران  و از خودگذشتگی ملتی است که برای اعتلای انقلاب اسلامی و تحقق آرمان‌های آن از بذل جان و مال خویش فرو گذار نکردند و در مقابل تحریم‌ها و مشکلات تسلیم نشدند.

انتهای پیام/2464/ت40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها