امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113115
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
محمود مهر محمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش که «مهمترین ...

محمود مهر محمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش که «مهمترین برنامه دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید چیست؟»، اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید تدارکات وسیعی در ابعاد آموزشی، پژوهش و فرهنگی دیده شده است.

وی ادامه داد: در حوزه هوشمند‌سازی فعالیت‌های گسترده‌ای تدارک دیده شده است و آنچه که در رأس همه این فعالیت‌هاست در حوزه آموزش بوده و بحث کاروزی است.

مهرمحمدی افزود: قرار است از سال تحصیلی جدید کارورزی به اجرا درآید و طراحی‌های خوبی صورت گرفته است و کل بدنه آموزش و پرورش به یک معنا باید به میدان آید و همه ظرفیت‌های موجود به خدمت گرفته شود تا ما در امر بسیار حساس کارورزی برنامه‌ها را اجرایی کنیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه ساختاری با عنوان شورای راهبردی کارورزی در آموزش و پرورش پیش‌بنی شده است، گفت: با عنایت ویژه وزیر آموزش و پرورش که ریاست این شورا را بر عهده گرفته‌اند و پشتیبانی‌های آموزش و پرورش، برنامه کارورزی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان با امضای وزیر آموزش و پرورش و رئیس شورای راهبردی کارورزی به سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود 20 هزار دانشجو در کل کشور درس کارورزی را در رشته‌های مختلف به خصوص رشته آموزش و پرورش ابتدایی را انجام دهند و این مستلزم تمهیدات وسیع برنامه‌ای و تدارک اجرایی است که ما این برنامه‌ریزی و تدارکات را انجام داده‌ایم.

*شروع کارورزی از اول مهر

مهر محمدی یادآور شد: از اول مهر بخش ابتدایی کارورزی آغاز می‌شود و در این برنامه کارورزی و در طراحی جدید آن در طول چهار ترم و هر ترم 2 واحد عملی یا 8 ساعت در نظر گرفته شده است که 2  واحد نخست از مجموع 8 واحد در نیم سال بعدی به دانشجویانی که وارد نیم سال پنجم تحصیلی خود می‌شوند و دروس تخصصی خود را پشت سر گذاشته‌اند ارائه می‌شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که «منظور از جهش آموزشی در دانشگاه فرهنگیان چیست؟»، خاطر نشان کرد: قرار است طرحی تحت عنوان طرح جامع بهبود کیفیت آموزش آماده کنیم که تقریباً آماده است و منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ این طرح دارای مولفه‌های عدیده‌ای است و همه اینها مرتبط با مسئله ارتقای کیفیت آموزش بوده و برنامه‌های جدید آموزشی را در بر می‌گیرد و بحث استفاده از استادان و منابع آموزش کارورزی و ساعات کار موظف مدرسان که بازتعریف شده است را در بر می‌گیرد و اینکه ما از چه کسانی به عنوان نیروهای غیر موظف استفاده کنیم و چه ویژگی‌هایی داشته باشد مشخص شده است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: این طرح از سال جدید تحصیلی شروع می‌شود و به مرور زمینه اجرای کامل این مصوبات را فراهم می‌کنیم و معتقدیم در این راه با دشواری زیادی روبه‌رو نخواهیم شد .

*100 واحد آموزشی در دانشگاه فرهنگیان فعالیت می‌کنند

مهرمحمدی تعداد پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور را  64 پردیس عنوان کرد و گفت: البته تعداد واحدهای دانشگاه بیش از این تعداد است ؛چرا که ما برای بعضی‌ پردیس‌ها واحدها و مراکز تابعه پیش‌بینی شده است و سرجمع واحدهای آموزشی،پردیس‌ها و مراکز تابعه قریب 100 واحد می‌شود.

وی افزود: تعداد دانشجویانی که در دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر تحصیل می‌کنند بالغ بر 64 هزار نفر است که یک سوم از آنها دانشجویان کارشناسی ناپیوسته و دو سوم آنها دانشجویان کارشناسی پیوسته هستند و دانشجو معلمانی هستند که قرار است به عنوان معلمان جدید بعد از فراغت از تحصیل در آموزش و پرورش به خدمت مشغول شوند.

* 12 هزار دانشجو در سال تحصیلی جدید

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درخصوص تعداد ورودی‌های جدید دانشگاه فرهنگیان خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید در بهمن سال جاری بالغ بر 12 هزار دانشجو برای دوره کارشناسی پیوسته گزینش می‌کنیم که در 18 رشته است  و در کارشناسی ارشد در دو رشته مجوز گرفته‌ایم و به صورت خیلی محدود وارد کارشناسی ارشد می‌شویم و این ورود در سال تحصیلی جدید بیشتر شکل نمادین دارد و پخش غالب، کماکان دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها