امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113121
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
سید مجید خرازیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه عمده تلفات حیات وحش ایران مربوط به پستانداران عظیم الجثه است، گفت: آمار تلفات ...

سید مجید خرازیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه عمده تلفات حیات وحش ایران مربوط به پستانداران عظیم الجثه است، گفت: آمار تلفات گونه‌های جانوری در حیات وحش کشور نشان دهنده مرگ بیش از 1000 حیوان در فاصله سال‌های 1385 تا 1391 است.

مدیرکل تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سوانح جاده‌ای و شکار غیرمجاز از مهمترین علل مرگ حیات وحش در کشور است افزود: عواملی همچون تصادفات جاده‌ای قابل حل و پیشگیری است.

وی از شکل‌گیری گروه امداد و نجات حیات وحش خبر داد و گفت: تجربه موفق دنیا در نجات حیات وحش از آسیب‌هایی همچون سوانح جاده‌ای با ایجاد امداد و نجات گونه‌های جانوری آسیب دیده بر اثر تصادفات جاده‌ای و شکار غیرمجاز ما را بر آن داشت تا نظر مساعد رئیس سازمان محیط زیست در راستای شکل‌گیری گروه امداد و نجات حیات وحش کشور اقدام کنیم.

مدیرکل تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل سه کارگروه اطلاع رسانی، آموزش و امداد و نجات ذیل گروه امداد و نجات حیات وحش خبر داد.

وی تصریح کرد: به دلیل اهمیت بحث آموزش در حفظ و حراست از گونه‌های حیات وحش، کارگروه آموزش به صورت ویژه مباحث آموزشی تخصصی برای محیط بانان و جوامع محلی را دنبال خواهد کرد.

مقدم خاطرنشان کرد: با تخصیص شماره تماسی ۳ رقمی برای اطلاع رسانی در خصوص وحوش آسیب دیده رویت شده توسط مردم، در ادامه شکل‌گیری این گروه، شاهد شکل گیری اورژانس حیوانات باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار