امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113135
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، سردار اسکندر مومنی صبح امروز پس از بازدید از محور هراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پایان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، سردار اسکندر مومنی صبح امروز پس از بازدید از محور هراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پایان مرداد ماه امسال و احصاء آمارهای ترافیکی در پنج‌ ماهه اول سال حدود چهار درصد کاهش سوانح و حوادث را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.

وی افزود: این آمار در حالی است که در این مدت حدود 9 درصد بر حجم سفرها و ترددهای جاده‌ای سطح کشور افزایش داشتیم.

مومنی در مورد میزان تلفات جاده‌ای کشور یادآور شد: چهار درصد کاهش و حوادث نسبت به سال گذشته آمار بسیار خوبی است که می‌خواهیم روز به روز از شدت این آمارها کاسته شود.

این مسئول یکی از دلایل عمده کاهش تلفات جاده‌ای را مدیریت سرعت دانست که با همکاری و همراهی رانندگان ایجاد می‌‌شود.

مومنی اضافه کرد: به هر حال سرعت دو نقش مهمی داشته و سرعت کم در محورهای کشور عامل پیشگیرانه بوده و کاهش خسارت و شدت حادثه را به همراه دارد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه پرخطرترین جاده شمال کشور در بررسی‌های پلیس کدام جاده است، گفت: اگر قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها رعایت نشود همه محورها پرخطر است و در این جا از رانندگان و مردم خواهش داریم تا با رعایت قوانین کاهش خسارت را شامل شوند.

رئیس پلیس راهور کشور اذعان داشت: باید در زمینه اعلام پرخطرترین جاده شمال کشور بررسی دقیق‌تری داشته باشیم و پس از آن تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام/86012/ن40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار