امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113139
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، مهدی حاجتی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه امسال در 33 ناحیه آموزش و پرورش گیلان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، مهدی حاجتی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه امسال در 33 ناحیه آموزش و پرورش گیلان 400 هزار دانش‌آموز سال تحصیلی 94ـ93 را آغاز می‌کنند، اظهار کرد: 31 شهریور ماه امسال تعداد 30 هزار نفر دانش‌آموز کلاس اولی به مدارس گیلان می‌روند.

وی آموزش و پرورش را متولی امر تعلیم و تربیت در جامعه خواند و افزود: نفر نخست اذان و حفظ قرآن کریم کشور از استان گیلان است.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه در کنکور دو رقمی سال 93 تعداد 30 نفر از این استان بودند، تصریح کرد: این امر مرهون تلاش و پشتکار دانش‌آموزان بوده است.

وی از ساماندهی نیروهای انسانی در آموزش و پرورش گیلان خبر داد و گفت: این ساماندهی موجب شده تا 24 هزار ساعت حق‌التدریس در آموزش و پرورش گیلان صرفه‌جویی شود.

حاجتی به نظام 6.3.3 اشاره کرد و یادآور شد: دوره‌های ضمن خدمت در تابستان امسال برای کارکنان آموزش و پرورش گیلان برگزار شده است.

وی درباره اختصاص اعتبار هوشمندسازی مدارس استان خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال یک‌میلیارد تومان اعتبار برای هوشمندسازی مدارس گیلان اختصاص داده شده است.

این مسئول تعداد جمعیت دانش‌آموزی کشور در سال 83 را 19 میلیون نفر اعلام کرد و متذکر شد: اکنون این جمعیت 7 میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.

وی استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه را در دستور کار آموزش و پرورش عنوان کرد و یادآور شد: از توانمندی تمام مدیران اجرایی و شوراهای شهر برای ارتقای تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش استفاده می‌کنیم.

حاجتی شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان را از ماموریت‌های آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین عنوان کرد و ترویج فرهنگ قرآنی را مورد تاکید قرار داد.

وی استفاده از ظرفیت‌های مردمی در امر آموزش و پرورش را مهم دانست و تصریح کرد: در این راستا انجمن‌های اولیا و مربیان فعال‌تر می‌شوند.

انتهای پیام/84001/خ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار