امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113153
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وبگاه  «عاروتص شوا»، در پی تنش میان حماس و فتح، حماس امروز جنبش فتح را به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وبگاه  «عاروتص شوا»، در پی تنش میان حماس و فتح، حماس امروز جنبش فتح را به کارشکنی در دولت آشتی ملی که تقریبا سه ماه پیش بر سر تشکیلش توافق شد، متهم کرد.

«سامی ابوزهری» سخنگوی حماس در صفحه فیس‌بوک خود «رامی الحمدالله» نخست‌وزیر را به پیروی از جنبش فتح و اجرایی کردن تصمیمات آنها متهم کرد. وی نوشت: «حمدالله بنابر قوانین دولت توافق آشتی عمل نمی‌کند و حقوق ساکنین غزه و مشکلات آنها را در نظر نمی‌گیرد.»

حمدالله هیچ طرحی برای اطمینان از توافق آوریل گذشته میان حماس و فتح ارائه نداده است. وی به جای این اقدام گفت که همه طرف‌هایی که  این توافقنامه را امضا کرده‌اند، کاملا مسئول یافتن راهکاری برای پایان دادن به بحران داخلی و تشکیل دولتی متحد هستند.

کمی پیش از سخنان الحمدالله، «محمود الزهار» از مقامات عالیرتبه حماس گفته بود که توافق دولت آشتی ملی، اقدامی موقت است و حماس به دنبال راهکاری دیگر است و شکی نیست که دولت وحدت ملی یک اشتباه است.

سخنان ابوزهری در راستای مخالفت حماس با تشکیل دولتی به نخست‌وزیری حمدالله ابراز شد.

پیشتر رامی الحمدالله نخست وزیر دولت آشتی فتح و حماس ، گروه‌های فلسطینی امضا کننده توافق «شاطئ» (توافق آشتی میان فتح و حماس) را سرزنش کرده بود که چرا یک برنامه اجرایی و زمانی برای اجرای توافق مشخص نکرده‌اند.

انتهای‌پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها