امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113154
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، امامعلی رحمان در این همایش که برنامه آمادگی حزب حاکم برای انتخابات آتی پارلمان را ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، امامعلی رحمان در این همایش که برنامه آمادگی حزب حاکم برای انتخابات آتی پارلمان را بررسی می‌‌کرد جلوگیری از تاثیر افراط گرایی را از ابعاد اصلی فعالیت این حزب دانست.

وی افزود: حدود 200 تبعه تاجیکستان که از راه‌های غیر مجاز به سوریه و عراق رفته اند در حال حاضر در صفوف گرو‌ه‌های افراطی در این کشورها علیه نیروهای دولت می‌جنگند.

به گفته وی، بنابر آمار رسمی از زمان آغاز مقاومت‌های مسلحانه در این کشورها 30 تبعه تاجیک نیز در نبردها کشته شده‌اند که باعث نگرانی است.

رحمان در این همایش از افزایش تاثیر بد و تهدیدهای سازمان های تروریستی برای آینده تاجیکستان هشدار داد و حفظ قلب، عقل و ذهن جوانان از اثرات عقاید و ایده‌های افراطی را از وظایف هر کدام اعضای این حزب عنوان کرد.

وی تاکید کرد: اعضای این حزب که مبلغان سیاست دولت هستند اقداماتی را برای کاهش نفوذ گروه‌های افراطی در جامعه تهیه و اجرا کنند.

در همایش حزب حاکم تاجیکستان که در کاخ وحدت برگزار شد برنامه آمادگی حزب به انتخابات پارلمانی ماه فوریه سال 2015  بررسی شد.

«عثمان صالح» سخنگوی حزب خلقی دموکراتیک تاجیکستان در حاشیه این همایش ضمن توضیح دستور کار این جلسه که با حضور رئیس جمهور و مقامات دیگر دولت برگزار شد به خبرنگاران گفت: امامعلی رحمان به عنوان رئیس این حزب طرفدارانش را به توجه بیشتر به تحولات منطقه و جهان دعوت کرد.

وی افزود: تقویت مبارزه با سازمان‌های تروریستی از دیگر محور صحبت رحمان در این همایش بود.

به گفته این منبع، رئیس حزب خلق دموکراتیک تاجیکستان با اشاره به افزایش موارد گرایش جوانان به احزاب و سازمان‌های ممنوع و غیر مجاز تاکید کرده و جلوگیری از فعالیت جنبش‌های افراطی و کاهش تمایل جوانان برای پیوستن به آنان را از وظایف عمده حزب حاکم دانست.

وی تصریح کرد: در این همایش تاکید شد که حزب خلق دموکراتیک تنها نهاد سیاسی است که ایدیولوژی دولت را در میان مردم توزیع و از اقدامات تدوین‌شده در سطح رسمی و اجرای برنامه های آن حمایت می کند.

تاکید رئیس جمهوری تاجیکستان به جلوگیری از گرایش جوانان به سازمان‌های افراطی در حالی مطرح می‌شود که وی هفته گذشته ضمن سخنرانی در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه نیز با غیر اسلامی خواندن داعش گسترش فعالیت آن را تهدیدی برای کشورهای آسیای مرکزی عنوان کرده بود.

بنا به تصمیم جلسه اعضای حزب خلقی دموکراتیک تاجیکستان انجمن این حزب که فهرست نامزدهای حزب به انتخابات آتی پارلمان را بررسی و تصویب می‌کند 13 دسامبر برگزار خواهد شد.

حزب خلق دموکراتیک تاجیکستان که با حدود 250 عضو بزرگترین سازمان سیاسی در این کشور است در مجلس فعلی پارلمان از 63 کرسی 55 کرسی را در اختیار دارد.
انتهای چیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار