امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113165
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، روزنامه دولتی «الأیام» بحرین در گزارشی به نقل از منابع دولتی اعلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، روزنامه دولتی «الأیام» بحرین در گزارشی به نقل از منابع دولتی اعلام کرد که انتخابات پارلمانی و شهرداری در تاریخ 22 نوامبر آینده برگزار خواهد شد. دور دوم این انتخابات نیز در تاریخ 29 نوامبر برگزار خواهد شد.

این گزارش حاکی است که فرمان پادشاهی بحرین به منظور مشخص کردن این تاریخ برای برگزاری انتخابات پارلمانی آینده هفته آینده یا هفته بعد از آن صادر می‌شود.

برگزاری تظاهرات گسترده در خیابان‌های بحرین

مردم بحرین بعد از ظهر امروز (جمعه) در اعتراض به رویکرد امنیتی منامه در برخورد با خواسته‌های انقلابیون این کشور، تظاهرات گسترده‌ای را برگزار کردند.

بر اساس این گزارش از ساعت‌های ابتدایی بعد از ظهر امروز، مردم بحرین به دعوت مخالفان به سمت محل‌های تعیین شده در غرب منامه برای برگزاری تظاهرات علیه رژیم کشورشان روانه شدند.

الوفاق: حضور در تظاهرات امروز وظیفه‌ای ملی است

شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین در خطبه‌های نماز جمعه امروز، حضور اقشار مختلف مردم در تظاهرات امروز را وظیفه‌ای ملی خواند و حضور حداکثری مردم در فعالیت‌های اعتراض آمیز امروز را خواستار شد.

انتقاد شیخ عیسی قاسم از طرح‌های تکراری منامه

از طرفی شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به طرح اخیر «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولی عهد بحرین به عنوان راه حل و نقشه راهی برای خروج از بحران جاری در کشور گفت: طرحی که نتواند اکثریت ملت را قانع سازد، راه حل نیست.

وی با بیان اینکه راه حل با فریب، کشاندن مردم و ترغیب و تبلیغات گمراه کننده حاصل نمی‌شود، تاکید کرد که راه حل حقیقی آن است که رضایت مردم را جلب کرده و آنها را قانع سازد. چنین طرحی باید مورد توافق دو طرف اختلاف یعنی ملت و کابینه باشد.

شیخ عیسی قاسم برگزاری انتخابات عادلانه و لغو مجلس شورایی که توسط پادشاه منصوب می‌شود را خواستار شد و تاکید کرد: همگان خواستار انتخابات عادلانه هستند که اشتباهات گذشته را اصلاح کند.

نبیل رجب: طرح ولی عهد بحرین توهینی به ملت است

از طرفی دیگر «نبیل رجب» رئیس مرکز حقوق بشر بحرین طرح ارائه شده از سوی ولی عهد را توهینی به ملت این کشور خواند و تاکید کرد که بسیاری از مردم دیگر تفاوتی میان ولی عهد با عمویش (پادشاه) و نخست وزیر دولت بحرین قائل نیستند و معتقدند که وی نیز مانند آنها شده است.

وی طی نوشتاری در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: طرح ارائه شده توسط ولی عهد به عنوان راه حلی برای بحران سیاسی این کشور چیز جز توهینی ذلت بار برای مردم این کشور نیست. این طرح توهین به مردمی است که بیش از شهید به منظور دستیابی به حقوق خود تقدیم کرده‌اند.

14 معترض بحرینی به حبس ابد محکوم شدند

یک منبع قضایی بحرین روز گذشته(پنجشنبه) اعلام کرد که دادگاه کیفری علیه 14 معترض حکم حبس ابد صادر کرده است. دادگاه جنایی بحرین محکومان را به اجرای عملیات انفجاری مقابل مرکز پلیس در روستای «بنی جمره» در نزدیکی منامه و شرکت در تظاهرات بدون مجوز متهم کرد.

دادستان کل بحرین اعلام کرد که این افراد با هدف «اخلال در امنیت عمومی» در تظاهراتی شرکت کردند که وزارت کشور مجوز آن را صادر نکرده بود.

نهادهای بین المللی حقوق بشری بارها استفاده ابزاری از دستگاه قضایی در بحرین را در اعمال مجازات سنگین علیه تظاهرکنندگان مخالف محکوم کردند.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که ماموران پلیس بحرین متهم به قتل از جمله قتل زندانیان به ندرت تحت پیگرد قرار می گیرند و به احکام سنگین محکوم می شوند.

«جو استارک»، معاون دیده بان حقوق بشر برای خاورمیانه در این گزارش نوشت: « یک مامور پلیس بحرین که یک تظاهرکننده یا یک زندانی را با خونسردی به قتل برساند احتمال دارد به شش ماه یا در نهایت دو سال حبس محکوم شود اما درخواست مسالمت امیز برای تبدیل بحرین به جمهوری مجازات حبس ابد را به دنبال خواهد داشت .» 

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها