امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113176
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام آمریکایی حاضر در مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام آمریکایی حاضر در مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در نیویورک با اشاره به اینکه انتظارات از پیشرفت در مسائل عمده بسیار پایین است گفت: مذاکرات ستخت است بسیار سخت.

وی که به دلیل حساسیت موضوع نخواسته نامش فاش شود افزود: من فکر می‌کنم بسیاری از ما که اینجا هستیم به مذاکرات خوشبین نیستیم. اما مشخص است که هر کسی که به اینجا آمده است برای پیشبرد کار آمده است.

دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 از امروز جمعه در نیویورک آغاز شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز گزارش داد که مشکلات اصلی میان طرفین از جمله مساله غنی سازی همچنان پابرجا است.

هیأت های مذاکره کننده ایران و 1+5 پیش از این شش دور در شهر وین درباره راه حل جامع هسته ای به گفت وگو نشستند که در ششمین دور به دلیل اینکه توافقی حاصل نشد قرار شد این مذاکرات برای چهار ماه دیگر (سوم آذر 1393) تمدید شود.

وزرای امور خارجه ایران و گروه 1+5 (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، انگلستان و آلمان) سوم آذر ماه سال گذشته (1392) در شهر ژنو درباره برنامه هسته ای ایران به توافقی تحت عنوان «برنامه اقدام مشترک» دست یافتند که این توافقنامه 30 دی ماه وارد مرحله اجرا شد و پس از آن مذاکرات به منظور دستیابی به راه حل جامع هسته ای آغاز شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها