امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113181
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز و موسسه «ایپسوس» نشان می‌دهد که حدوداً یک چهارم آمریکایی‌ها خواستار خروج

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز و موسسه «ایپسوس» نشان می‌دهد که حدوداً یک چهارم آمریکایی‌ها خواستار خروج ایالت خود از کادر ایالات متحده و تجزیه آمریکا هستند.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی مزبور از اول تا 25 شهریور ماه سال جاری صورت گرفته و 8952 آمریکایی در آن شرکت جسته‌اند. 23.9 درصد از شرکت‌کنندگان به جدایی ایالتشان از کارد اتحاد با دیگر ایالات تحت عنوان ایالات متحده آمریکا «بله» و 53.3 درصد «نه» گفته‌اند.

تحلیل دقیق‌تر نتایج نظرسنجی نشان داده که جمهوری خواهان و ساکنان ایالات غربی تمایل بیشتری به جدایی دارند و در طرف مقابل، دموکرات‌ها و ساکنان ایالات شمال‌شرقی مخالف این کار هستند.

ایالات متحده آمریکا در سال 1776 میلادی در پی اعلام استقلال و اتحاد 13 مستعمره سابق بریتانیا شکل گرفت. اولین جرقه‌های نارضایتی از حضور در یک اتحادیه فدرالی و رکود اقتصادی ناشی از تعارض قوانین مالیاتی ایالات مختلف، در شورش کشاورزان «شیز» به سال 1786 در غرب ماساچوست زده شد، شورشی که با مشت آهنین سربازان «بنجامین فرانکلین» خاموش شد.

علاوه بر این، دو ایالت لوئیزیانا و آلاسکا برای الحاق به ایالات متحده، از حکام محلی و تزار روسیه خریداری شدند.

دولت وقت آمریکا در سال 1867، آلاسکا را به مبلغ هفت میلیون و دویست هزار دلار از تزار روسیه خرید، یعنی هر هکتار از آلاسکا در مقابل پرداخت دو سنت به آمریکا منتقل شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار