امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113185
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نظام سوریه همچنان به خط مشی مصالحه و آشتی ملی در مناطق بحرانی به عنوان یکی از مهمترین

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نظام سوریه همچنان به خط مشی مصالحه و آشتی ملی در مناطق بحرانی به عنوان یکی از مهمترین راهبردهای پایان دادن به بحران سوریه نگاه می‌کند.

تنها 24 ساعت پس از امضای توافقنامه آشتی ملی در شهرک «السوق» در منطقه «وادی بردی» واقع در ریف غربی دمشق منطقه «قدسیا» نیز پس از دستیابی دو طرف مذاکره کننده به توافق نهایی شاهد امضای توافقنامه آشتی ملی بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح مستقر در این شهرک بود.

یک منبع آگاه در کمیته آشتی ملی سوریه در این خصوص تصریح کرد که قدسیا ظرف 2 روز گذشته شاهد ناآرامی و بحران امنیتی شدید و گسترده در نتیجه انتشار گروه‌های مسلح در برخی کوی‌های این شهرک بود که نیروهای ارتش سوریه را به استقرار گسترده در مناطق مختلف آن و محاصره عناصر مسلح و جلوگیری از توسعه انتشار آنها و دریافت کمک از گروه‌های مسلح مناطق همجوار کرد.

این منبع آگاه سوری افزود: روند آشتی ملی در شهرک قدسیا به درخواست شخصیت‌های این شهرک آغاز شد و یکی از مهمترین شروط ارتش سوریه برای لغو محاصره منطقه خروج عناصر مسلح از آن بود که بخشی از این گروه‌ها با این شرط موافقت کرده و راهی مناطق همجوار مانند شهرک‌های الزبدانی و الهامه شدند، اما بخش اعظم این گروه‌ها با آتش‌بس و تسلیم سلاح‌های خود و سرانجام آشتی ملی موافقت کردند.

منبع مذکور با بیان اینکه با امضای توافقنامه آشتی ملی در شهرک قدسیا ارتش سوریه کمک‌های امدادی و غذایی دولت را وارد منطقه کردند، گفت:‌ از جمله بندهای این توافقنامه تشکیل موانع نظامی برای دفاع از شهرک بود که نیروهای دفاع ملی در آن مستقر هستند، همچنین موانع اندکی نیز داخل شهرک ایجاد می‌شود، تا زمینه تردد از قدسیا به خارج آن و بالعکس را هموار کند.

وی ادامه داد:‌ یکی دیگر از بندهای این توافقنامه دمن تعرض فردی و جمعی به نیروهای ارتش سوریه است که در این صورت این اقدام نقض آتش‌بس تلقی می‌شود.

قدسیا پیشتر نیز شاهد امضای توافقنامه آتش‌بس و آشتی ملی بود که با شلیک یکی از تک تیراندازان گروه‌های مسلح به یک افسر ارتش سوریه نقض شده بود. اما با این توافقنامه، زندگی طبیعی و عادی بار دیگر به شهرک قدسیا بازگشت، اگرچه مناطق همجوار آن بحرانی نشان می‌دهد.

اما این منبع سوری تاکید کرد که دیگر شهرک‌ها و روستاهای منطقه وادی بردی درخواست‌هایی را برای آشتی ملی و آتش‌بس به ارتش سوریه داده‌اند که به ترتیب مورد بررسی قرار خواهد گرفت و درباره آنها اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها